Mikrokorter – valik ja eelised

Mikrokorter

Mikrokorter – Tallinnas on uusarendusi, kus on võimalik võtta üürile või soetada endale investeeringu eesmärgiga mikrokorter.

Mikrokorteri eelis üürikorterina on kindlasti see, et üürile on võimalik võtta uus, sisustatud korter soodsa, fikseeritud hinnaga. Seega teab üürnik enda kulusid planeerida nii suvel kui ka talvel. Meie partneril ja pikaaegse kogemusega maakleril Tauno Pajuril on üürile anda mikrokortereid Tallinna erinevates piirkondades:

 • Mikrokorter Kristiines Kotka tänaval, valikus 2 erinevat, küsige maaklerilt teisi valikuid. Vaadake vabu mikrokortereid SIIT.
 • Mikrokorter Kalamajas Tööstuse tänaval, valikus 2 erinevat, küsige maaklerilt teisi valikuid. Vaadake vabu mikrokortereid SIIT.
 • Mikrokorter Ülemistes Kesk-Sõjamäe tänaval, valikus 2 erinevat, küsige maaklerilt teisi valikuid. Vaadake vabu mikrokortereid SIIT.

Lahe Kinnisvara vanempartner Andrus Viks ütleb intervjuus TV3, et neid kortereid ei müüda niivõrd ruutmeetri hinna alusel, vaid nö täispaketi tükihinnaga. Müüakse mugavusi nii üürnikule kui ka investeerijale. Viimane ostab enamasti sisustatud mikrokorteri või mitu arendajalt välja ning seejärel üürib korteri välja. Kusjuures müüakse arendaja poolt ka sellist paketti, kus arendaja annab garantii esimeste aastate üüritootlusele ehk arendaja garanteerib investeerijale, et üürisumma kokkulepitud perioodil on kindlasti olemas.

Minikorterite pakkujaid ei ole palju olnud, kuna eluruumide arendusele kehtib ka parkimiskohtade nõue. Aga kui on nõudlust, on ka pakkumist.
“Kui kliendid soovivad uut korterit ja kõige eluks vajalikuga ning raha on neil soetamiseks suurusjärgus kuni 80 000, siis ega tal palju muid valikuid Tallinnas pole,” lausub Viks.

Kindlasti on mikrokortereid kerge välja üürida, aga iseasi on amortisatsioon ning ostuga makstud raha ja üüritootluse suhe.

Samuti tasub enne ostu selgeks teha pankade arvamus finantseerimise osas, kuna reeglina on tegemist äripinnaga, mille finantseerimine on oluliselt kõrgema intressi ja lühema laenuperioodiga.

Kui soovite küsida mikrokorteri kohta või soovite võtta üürile mikrokorteri Tallinnas, võtke ühendust artikli autori Tauno Pajuriga:

Tauno Pajuri

Partner. Põhja-Eesti maaklerite juht. Kinnisvara konsultant-maakler
+372 502 8975
tauno.pajuri[ät]lahekinnisvara.ee

   

  Tauno Pajuri

  Partner. Põhja-Eesti maaklerite juht. Kinnisvara konsultant-maakler
  +372 502 8975
  tauno.pajuri[ät]lahekinnisvara.ee