Lahe Kinnisvara vahendatud Viljandi loss ehk Viljandi mõisa peahoonesse rajatakse spaahotell

Viljandi loss – Lahe Kinnisvara müüs 2018. lossi uuele omanikule

Lahe Kinnisvara sai olla ajalooliselt olulise tehingu juures – kui müüs Viljandi mõisa peahoone ehk Viljandi loss uuele omanikule. Müük toimus 2018. aastal ja teostas Lahe Kinnisvara kutseline maakler Li Otsing, kelle sõnul tunti mõisa peahoone vastu huvi usinalt, sest ajalooga arhitektuuripärle Viljandi südames, vana pargi südames lossimägede läheduses, ei ole palju ning veelgi vähem on neid müügis. „Hea meel on, et Viljandi  loss ehk Viljandi mõisa peahoone saab uue kuue ning kasutuse,“ lisas maakler Otsing.

Omanik rajab Viljandi mõisa peahoonesse spaahotelli. Hotellis saab olema 18 kohta ning ulatub läbi nelja korruse. Keldrikorrusel hakkab paiknema spaaosa basseinide ja saunadega, esimesel korrusel on hotelli vastuvõtt, restoran, saalid ning salongid ja mõned hotellitoad. Teisele ja kolmandale korrusele rajatakse ainult hotellitoad sealhulgas sviit. Hotellitubade lagede kõrgus saab olema koguni 5 meetrit.

Ekspertide hinnangul on mõisa peahoone hästi säilinud, kõige rohkem on kahjustusi saanud fassaad. Ruumides on säilinud originaaldetaile.

Spaahotelliks ümberehitustööd said alguse sel nädalal ning kestavad ca poolteist aastat. Hoone ümberehitusele kehtivad Muinsuskaitse reeglid, kuna hoone on riikliku ehitusmälestise kaitse all.

Mõisa peahoone ees algavad ka Viljandi uue keskväljaku ehitustööd.

Lugege lisa Sakala artiklitest SIIT ja SIIT

Lugege lisa Viljandi lossi müügi kohta

Kui soovite küsida nõu, kuidas müüa lossi, mõisa või teisi erilisi kinnisvaraobjekte, võtke ühendust kutselise hindaja Li Otsinguga: