Kristiine linnaosas Tallinnas kasvasid korterite tehingute hinnad

Kristiine linnaosas Tallinnas kasvasid korterite tehingute hinnad 36,4%

Kristiine linnaosas võrrelduna teiste Tallinna linnaosadega tõusis aasta jooksul kõige enam keskmine korterite ostu-müügitehingute ruutmeetrihind. Kui 2020. a märtsikuus oli Kristiine linnaosa korterite keskmine ruutmeetrihind 1919 €/m2, siis detsembris 2020 jäi see tasemele 2617 €/m2, mis on 36,4 % kõrgem kui märtsikuus.
“Kristiine linnaosas on pakkumisel ka mitmete erinevate uusarenduste kortereid ning kokkuvõtteks võib öelda, et üheks hindade tõusu põhjuseks võib pidada uusarendustes toimunud tehingute arvu tõusu,” ütleb kinnisvaraanalüütik Jaanika-Jane Tõnurist.

Tallinna korterituru ostu-müügitehingute hindu veavad uusarendused, nii ka Kristiine linnaosas

Sügisel, kui oli toimunud turu taastumine, kasvas Tallinnas uusarenduste müügitehingute arv märgatavalt võrreldes varasemaga. Tehinguaktiivsus on tänaseks kriisieelse ajaga võrdsel tasemel, kirjutab Lahe Kinnisvara analüütik Jaanika-Jane Tõnurist Tallinna korterituru ülevaates.
Tallinna korterite ostu-müügitehingute hinnad on püsinud üsna stabiilsed ja kuude lõikes vähesel määral langenud magalapiirkondades ehk eelkõige Lasnamäe ja Mustamäe linnaosades. Kui märtsikuus 2020 oli keskmine ruutmeetrihind Mustamäe linnaosas 1994 €/m2, siis detsembris oli keskmine ruutmeetrihind natukene ehk 1,7 % langenud ja jäi tasemele 1960 €/m2.

Korteriomandi-ostu-müügitehingute-arv-linnaosades-Tallinnas-2020-Lahe-Kinnisvara-kinnisvaranalüütik

Kui soovite tellida täpsemat analüüsi või kinnisvara hindamist, helistage artikli autorile Lahe Kinnisvara kutselisele kinnisvara hindajale ja kinnisvaraanalüütikule Jaanika-Jane Tõnuristile:

Jaanika-Jane Tõnurist

Kutseline kinnisvara hindaja. Tase 6. Kinnisvara analüütik.
+372 5686 5969
jaanika-jane.tonurist[ät]lahekinnisvara.ee

    Jaanika-Jane Tõnurist

    Kutseline kinnisvara hindaja. Tase 6. Kinnisvara analüütik.
    +372 5686 5969
    jaanika-jane.tonurist[ät]lahekinnisvara.ee