Korteri flippimine

Korteri flippimine

Korteri flippimine – mida see tähendab? Lahe Kinnisvara Viljandi kutseline maakler Li Otsing täpsustab esmalt üle, mida flippimise all mõeldakse, et sellest üheselt aru saadakse. Flippimine kinnisvaraga kasumi teenimise eesmärgil tegutsevate isikute jaoks tähendab seda, et:

 1. Ostetakse kinnistu (korter, maja vmt) madalama hinnaga kui turuhind ning müüakse samas seisukorras edasi kõrgema hinnaga ning teenitakse kasum.
 2. Ostetakse kinnistu (korter, maja vmt) ning parendatakse selle asja seisukorda/olukorda füüsiliselt või juriidiliselt ning seejärel müüakse kasumiga maha (müügihind on kõrgem kui ostuhind + parendusse pandud raha).
 3. ostetakse kinnistu (korter, maja vmt) majanduslanguse ajal, hoitakse kinnistut endale ning majandustõusu perioodil müüakse inflatsiooni arvestades ka kõrgema hinnaga maha ja teenitakse kasum.

Flippimisega saadav kasu

Flippimise käigus üldjuhul parendatakse kinnisasjade seisukorda. See tähendab, et näiteks elupinnad muutuvad kaasaegsemaks. (Näiteks vahetatakse juhtmestik, renoveeritakse duširuumid, köök jne).
Kasulik on see ka seetõttu, et mõni rahuldavas või mitterahuldavas seisukorras korter ei ole oma seisukorra poolest pankadele tagatiseks sobilik, aga renoveeritud kujul on, ning ostjatel võimalus ostuks kasutada pangalaenu ilma lisatagatist omamata.
Flippimine on tegevus, mis turgutab samamoodi majandust nagu iga teine ettevõtlus.
Flippimisega on võimalik teadlikult tegutsedes teenida raha, kuid jõukaks tõenäoliselt saab vaid paar % tegutsejatest nagu ettevõtluses ikka.

Kuidas teha nii, et flipist ei saaks flopp

Kutselise maakleri Li Otsingu sõnul on flippimise kitsaskohaks see, kui flippijaks on isik, kes ei oma ülevaadet kinnisvaraturust või ei kaasa kedagi, kellel oleks ülevaade. Vastasel korral võib flippija oma äri lõpetada mõne objekti puhul kahjumiga.
Lisaks sellele pole kunagi ka täielikult ette ennustatavad ettenägematud olukorrad majanduses (kriis).

Kommentaar: korteri flippimine Tallinnas

Lahe Kinnisvara Tallinna maakler Tauno Pajuri ütleb, et pealinnas on suhteliselt levinud korterite flippimine, kus renoveerimist vajav korter tehakse korda ning müüakse edasi. Väärtust tekitatakse juurde kümnete tuhandete väärtuses. Iga asjaga võib rikkaks saada, kui seda pühendunult teha, ka flippimisega. Tuleb otsida sobivaid objekte ja õppida tundma väga hästi kinnisvaraturgu, hea maakleri nõu on siinkohal kuldaväärt, sest maaklerid oma töö tõttu teavad kortermajade ja piirkonna taustast rohkem.
Flippimise kitsaskohaks peab Pajuri vale asukoha või objekti valikut. Enne investeeringu tegemist peab endale selgeks tegema, kes on sihtgrupp, kes tuleb sinu toodet ostma.
Erakordsed juhtumid flippimiste vallas on sellised, kus heas asukohas korter ostetakse imeodavalt ning müüakse palju kallimalt maha kui esialgu loodeti. Juhtub muidugi ka seda, et flippija tuleb vaevu ots-otsaga kokku või jääb sootuks kahjumisse.

Kommentaar: korteri flippimine Pärnus

Lahe Kinnisvara Pärnu maakler Krista Järve sõnade kohaselt on ka suvepealinnas Pärnus korteri flippimine levinud, minu enda kliendilistis on ka sellise ostusooviga inimesi. Ette on tulnud, et ostetakse flippimise eesmärgil korter, renoveeritakse, kuid jäetakse ikkagi endale alles ja üüritakse välja. Flippimine loob väärtust kinnisvarale, kuna parendab olemasolevat seisukorda. Enda kogemustele tuginedes on Pärnus ja Pärnumaal kõige olulisem flippimise puhul soetushind ning kortermaja seisukord ja sellest tulenevad püsikulud korterile. Piirkond ei olegi nii oluline, kui tead, kes on toote sihtrühm. Ka Pärnumaa väikeasulates ostetakse flippimise eesmärgil, näiteks Tootsis. Väikeasulas kahjumisse mitte jäämiseks on oluline osata ise ka ehitada ja ehitusel ise käed külge panna, nii saab ise endale tööd luua ning vähemalt osaliselt hoida kokku ehituskulu.

Kui soovite küsida lisa, müüa enda kinnisvara või soovite osta, pöörduge artikli autorite poole:

Tauno Pajuri

Partner. Kinnisvara konsultant-maakler
+372 502 8975
tauno.pajuri[ät]lahekinnisvara.ee

  Krista Järv

   Üks näide Eestis väiksemas asulas müüdud korteri kohta, mis renoveeriti ja müüdi seejärel uuesti maha (kahe müügi vahele jäi ca aastane periood):

   • KÖÖK – pärast renoveerimist ja enne

   Korteri-flippimine-Pärast-köök Korteri-flippimine-ENNE-köök

   • TUBA – pärast renoveerimist ja enne

   Korteri-flippimine-Pärast-tubaKorteri-flippimine-ENNE-tuba

   • WC-duširuum

   Korteri-flippimine-Pärast-wc-duššKorteri-flippimine-ENNE-wc-dušš