Koolitus: Kuidas lugeda eksperthinnangut. Toimub 17.01.2018

Veebiseminari raames toimuv Äripäeva koolitus "Kuidas lugeda eksperthinnangut" annab ülevaate sellest, kuidas kinnisvarahindaja riskikohtadele tähelepanu juhib ja aitab hindajate kasutatavast erialakeelest aru saada. Ühtlasi näitame väikeinvestoritele, millisest eksperthinnangu osast kriitilise tähtsusega kinnisvarainfot otsida.

Eksperthinnang, mida rahvakeeli nimetatakse endiselt hindamisaktiks, koosneb paljudest standardiga ette nähtud osadest. Kinnisvarahindaja kasutab erialatermineid, mis ei pruugi olla kõigile kinnisvaraomanikele, kinnisvara ostjatele ja ka väikeinvestoritele üheselt arusaadavad.
Sageli tellivad kinnisvara hindamise omanikud, et teada saada, milline on nende vara väärtus, mis hinnaga ja mis aja jooksul saaksid nad oma vara müüa või millisena näeb vara pank, kui selle tagatisel on vaja laenu võtta.

Veebiseminari kasulikkus

Kinnisvarasse investeerimine muutub üha populaarsemaks ja paljud väikeinvestorid paigutavad oma raha ühisrahastusplatvormide vahendusel. Praktikas on kahjuks tulnud ette rida juhtumeid, kus saavad kiirelt laenu ka need projektid, mille kohta on kinnisvarahindajad öelnud üsna karme sõnu.

Ühtlasi püüame veebiseminaril vastata küsimusele, kuidas leida eksperthinnangust üles just seda kriitilise tähtsusega infot, mille kahe silma vahele jätmine võib hiljem osutuda saatuslikuks ning tuua kaasa suurt majanduslikku kahju.

Veebiseminar annab vajalikku teavet nii kinnisvaraomanikele, kinnisvara ostjatele, müüjatele kui ka rahastajatele, sh ühisrahastuses oma sääste paigutavatele inimestele. Kasulikku infot saavad ka kõik need, kes plaanivad kinnisvara arendada või on üht-teist juba ette võtnud ning kogenud, kuid soovivad oma teadmisi täiendada ning kulukaid vigu vältida.

Veebiseminar toimub 17. jaanuaril 2018 kell 14.00-15.00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Veebiseminari eel saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust Äripäeva veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

VEEBISEMINAR ON REGISTREERUNUD OSALEJATELE JÄRELKUULATAV NÄDAL AEGA.

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab Äripäeva kodulehelt, samas kohas saab ka registreeruda.

Veebiseminari viib läbi kutseline vara hindaja (tase 7), Maa-ameti litsentseeritud maa hindaja ja riiklikult tunnustatud ekspert Karin Lapp.

Ootame kõiki huvilisi osalema!

Karin Lapp

Vanempartner. Kutseline vara hindaja. Tase 7. Kesk-Eesti piirkonna juht. Kohtuekspert
+372 512 4565
karin.lapp[ät]lahekinnisvara.ee