Pärnu üürikorterid – hinnad kasvavad, kuid ka nõudlus püsib kõrge

Pärnu üürikorterid: hinnad kasvavad, kuid ka nõudlus püsib kõrge

Suvepealinna Pärnu üürikorterid – Pärnu üüriturg oli vaatamata üürihindade ja kommunaalkulude kasvule väga aktiivne, sest linn on endiselt hinnatud sihtkoht puhkajatele. Ka pikaajaline üüriturg on aktiivne ja lisaks kohalikele eestlastele on lisandunud ka sõja eest ajutiselt varjuvad ukrainlased, kirjeldab maakler Krista Järv Pärnu üüriturgu.

Kindlasti avaldab oma mõju siinsele üüriturule ka eluaseme taskukohasus – Pärnu korteri ruutmeetri keskmine ostu-müügihind on alates 2016. aastast tänaseks kahekordistunud, ulatudes Maa-ameti ja Lahe Kinnisvara andmetel 1868 euroni. Paljud inimesed ei saa selle hinna eest endale päris oma elamispinda lubada ja peavad leppima üüripindadega.

Pärnus on täna suur nõudlus nii lühi- kui pikaajalisele üürile antavate korterite järele. Lühiajaliselt välja üüritavate suvituskorterite vastu tõusis järsult vajadus alates jaanipäevast ja nendele pretendeerivad nii siseturistid kui ka viimasel ajal järjest enam taas Eestit külastavad soomlased.

Pärnu üürikorterid – turul on neid vähem kui 4-5 aastat tagasi

Täna, vastu sügist tuntakse rohkem huvi pikaajalise üürimise vastu. Enamasti on nendeks kohalikud eestlased ja ka ukrainlased. August ja september on Pärnu üüriturul läbi aegade kuud, kus üüripakkumisi on kõige rohkem, sest lühiajalisel turul olnud korterid liiguvad tagasi pikaajalist üürnikku otsima. Kuid kui aastatel 2017 ja 2018 augustis-septembris oli üüripakkumisi Pärnus üle 300, on nüüd pakkumisi natuke alla 200

Pärnu üürihinnad kasvavad

Kui aastapäevad tagasi sai näiteks 2-toalise heas seisukorras korteri Pärnus üürida talveperioodiks 300 euroga, siis nüüd on tavaliselt hind juba 400-500 eurot kuus. Üürnik peab arvestama, et kommunaalkulud on samuti kõrgemad ja majandusprognooside järgi võivad need läheneval sügistalvel veelgi tõusta. Samas pole praegu märgata, et hinnatõus oleks kuidagi üürinõudlust vähendanud. Üheks selle põhjuseks ongi pakkumiste arvu vähenemine.

Kõige rohkem vajatakse 3-toalisi, sisustatud ja heas seisukorras kortereid Pärnu linnas, millest aga on linnas suur põud. Pikaajalise väljaüürimisega elamispindade eest küsitakse 380 kuni 550 eurot kuus, millele lisanduvad kommunaalmaksed.

Suvekuudel üürimine oli kuurortlinnas jätkuvalt väga populaarne ja kui juunikuus leidus alla 100-euroseid ööpäevapakkumisi, siis juulis olid hinnad juba kõrgemad, eriti suuremate ürituste ajal.

Nipp neile, kes soovivad kindlasti suve Pärnus veeta

Kui soovid veeta toreda perepuhkuse Pärnus, siis teadlik puhkaja teeb broneeringu juba eelneva aasta sügisel. Kui see ikkagi tundub liiga vara, siis suvekorterite pakkumised on nähtavad portaalides juba märtsikuust ja ka siis on võimalik ikka leida omale meelepärane. Suvepuhkajate turg on aktiivne alates jaanipäevast ja kestab poole augustikuuni kui veel soojasid ilmasid jätkub.

„Kes tuleb alates sügisest Pärnusse ja soovib pikaajaliselt üürida korterit, alustab otsingutega juba suvel, siis on ka veel lühiajaliste ,“ ütleb enda kogemusele tuginedes maakler Järv.

Kui Teil on soov leida korter Pärnusse, kas pikaajaliseks või lühiajaliseks üürimiseks, võtke ühendust Pärnu maakler Krista Järvega. 

Kui soovite leida enda korterisse või majja usaldusväärset üürilist, võtke samuti kindlasti ühendust Pärnu maakler Krista Järvega:

Krista Järv

    Pildil: Papli 20 asuv korter Pärnus. Juulikuus ühe ööpäeva hind 120 €. Pikaajalise üüri hind septembrist-maini 450 €, millele lisanduvad kommunaalkulud. Maakler Krista Järve üürikortereid leiate SIIT – väga tihti on avalikkuses pakkumises vähe kortereid, sest vahel leiavad korterid uue üürilise maakleri andmebaasist, seetõttu, kui praegu sobivat üürikorterit ei leia, võtke ikkagi ühendust ja rääkige maaklerile oma soovist.