Üürikorterid ja üürihinnad – arv on suurenenud ja hind langenud

Üürikorterid ja üürihinnad – kas koroona mõju on tunda

Üürikorterid ja üürihinnad Tallinnas

Tallinna üürikorterid on Eesti suurim üüriturg. “Hinnasurvet ja hinnalangust on Tallinna üürikorterite turul tunda küll, kuna üürilevõtjaid on turul lihtsalt vähem,” ütleb Lahe Kinnisvara üüriekspert Sirli Nurm. “Näiteks oli mul üüriportfellis ilus, heas asukohas 2-toaline korter Mustamäel, mida olen välja üürinud üürihinnaga 530 €, millele lisanduvad kommunaalkulud. Peale eriolukorraaega andsin korteri üürile üürihinnaga 450 €, kuna oli ainult üks huviline ja ta esitas oma hinnapakkumise. Varasemalt korraldasin üürikorteritele kliendipäevi ning valisime üürnikku ligi 5 huvilise seast, praegu tuleb üürihindades aga kuni 20% soodustust teha, et korter välja üürida,” lisab Nurm.

Täna on  üürihinnas vōimalik kaubelda, kuna üürilisi on vähem, aga üürikorterite pakkumist on rohkem, sest ka Airbnb kortereid tulid pikaajalise üüri turule. Ka välistööjõudu ja välistudengid on vähem, mis vähendab veelgi üürihuviliste hulka. On ka üürikortereid, mis seisavad nüüd tühjana.

Üürikorterite hinnalangus Tallinnas

Üürihinnad on kuni 20% madalamad koroonakriisieelsest hinnatasemest. “Samas sügisel ootaks tavapärast üürituru elavnemist tudengite ja pealinna tööle siirduvate inimeste abil,” sõnab Nurm.

Märgata on ka üürikorterite ilmumist müügile. Eriti, kui inimesel või ettevõttel on üürikorter koos finantskohustusega ning nüüd soovitakse lisafinantseeringut, et rahastada enda teise idee elluviimist. Sellisel juhul võivad pangad öelda, et üürikorter tuleb esmalt müüa, et pangast finantseeringut saada.

Üürikorterid ja üürihinnad Tartus

Tero Villik, Lahe Kinnisvara Tartu maakler: “Vahetult enne koroonakriisi andsin üürile ühe kompaktse üürimaja eelistatud piirkonnas ja 1-toalise korteri vähem likviidsemas piirkonnas. Mõlemad igati atraktiivse ja mõistliku üürisummaga, kuid kuna tegemist oli teenindaval ametipostil töötavate üürnikega, kaotasid nad oma töö ja seetõttu polnud suutelised üüri teenindama. Sellest hoolimata, leidub igale asjale ostja ning igale üüripinnale üüriline. Ratsionaalse ennatlikkusega leidsin uued üürnikud mõlemale pinnale vähem kui kuu ajaga kriisiperioodil, kriisist sõltumatutel ametikohtadel, kuid stiimuliks oli mõistagi pisut madalam üürihind. Protsentuaalselt pisut üle 10%, kuid tingimusega, et kriisi lõppedes tõuseb küsitav summa tagasi eelnevalt küsitule. Kauplemist konkreetsete objektide puhul polnud, seda just seetõttu, et tegemist oli eelistatud (kesklinna) piirkonnast kaugemal paiknevate objektidega ning hind oli juba vastav.”

Üürihinda tingitakse ka Tartus

Kriisi lõpuperioodil kesklinnas üüritavale varale üürnikku otsides võis trehvata küll olukordi, kus huviliste ampluaast leidis suuremaid ja väiksemaid tingijaid. Protsentuaalselt võiks kesklinna piirkonnas pakkuda isegi küsitavast üürisummast suuremat langust.
Üürnikud on valdavalt turuolukorrast teadlikud, olenemata sellest, kas tegu on tudengi, töö- ja/või pereinimesega. Sissetulekud on saanud põntsu ning hindades tuleb tihti järeleandmisi teha, olgu see üüri- või müügiturg.

Ühe lausega Pärnu ja Viljandi üürikorteritest

Krista Järv, Lahe Kinnisvara Pärnu maakler: Koroonakriis on mõjutanud Pärnus osasid lühiajalisele üürile suunatud kinnisvara omanikke, kes nüüd sõlmivad olemasolevate üürnikega pikemaajalisi lepinguid ja ei tegele suvel lühiajaliste üürnikega.

Li Otsing, Lahe Kinnisvara Viljandi kutseline maakler: Viljandis koroonakriisist tingitud mõjusid üürikinnisvara turul täna enam tunda ei ole. Juba küsivad ka tudengid üürikortereid, kuigi lõplikke pingeridu veel sissesaanutest pole. Kuna Viljandis ei olnud ega ole ka praegu ülemäära palju lühiajalise üürikinnisvara pakkumisi, siis koroonakriisist tingitud lühiajaliste üürikorterite paiskumine üüriturule puudub. Pool aastat tagasi oli Viljandi linnas stabiilselt 30-35 üürikorteri pakkumist, kuid juulikuu alguses oli see arv 13. Pigem on hetkel Viljandis üürikorterite nappus..

VAADAKE MEIE ÜÜRIKORTERITE PAKKUMISI SIIT.

Võtke artikli autoritega ühendust, kui soovite leida usaldusväärset üürnikku enda korterisse, majja või suvillasse või küsida nõu:

Sirli Nurm

Kinnisvara konsultant-maakler. Põhja-Eesti maaklerite juht
+372 5560 2153
sirli.nurm[ät]lahekinnisvara.ee

  Tero Villik

  Kinnisvara konsultant-maakler. Kinnisvara seadustaja
  +372 5812 7432
  tero.villik[ät]lahekinnisvara.ee

   Krista Järv

     

    Meie kommentaarid ilmusid ERRis.