Suvila müük Pärnumaal

Suvila müük Pärnumaal

Suvila müük Pärnumaal  – sel suvel on ostjate huvi maamajade ja suvilate vastu olnud suurem kui varem, kirjeldab Lahe Kinnisvara Pärnu maakler Krista Järv suvilate ja maamajade müüki 2021 aasta suvel.

Enne koroonakriisi oli maamajade ja suvilate müük üsna stabiilne ja ennustatav. Iga-aastane hinnakasv selles kinnisvarasegmendis oli varem 5-10%. Maakler Krista Järv ei arva, et ainult koroona tõttu oleks tekkinud maamajade ja suvilate nn ostubuum. Samas ostjaskonda on see viirus mõjutanud küll. “Samuti on heas seisukorras ja heas asukohas maamajade segmendis olnud märkimisväärne hinnatõus,” ütleb maakler Järv, kes tegutseb Pärnumaal ja Läänemaal.

Ühelt poolt on olemas selge nõudlus, kuid pakkumist ei ole üleliia palju ning seetõttu leiab maakler Järv mõnedele maamajade pakkumistele ostja enne, kui objekti reklaamimagi hakatakse. “Maakleritel on oma huviliste list, kellele antakse teda huvipakkuvast kinnisvarast esmalt teada ja nii sageli ei jõuagi eksklusiivsemad objektid kinnisvaraportaalidesse avalikku müüki,” lisab Järv.

  • Pärnumaal heas seisukorras maamaja hind on 80 000 € – 130 000 € ning kehvas seisukorras 40 000 € – 60 000 € sõltuvalt asukohast ja infrastruktuurist.

Suvila müük Pärnumaal. Suvilate ja maamajade müügiperioodid

  • Veekoguäärsete maamajade keskmine müügiperiood on olnud maakler Krista Järvel keskmiselt 1 päev.
  • Heas korras ja heas asukohas maamajade keskmine müügiperiood on sel suvel olnud Krista Järvel 1 nädal kuni 1 kuu.

Kui koolide alguse ja sügise tulekuga jäi varasemalt nõudlus maamajade ja suvilate segmendis väiksemaks, on sel sügisel maakler Krista Järve sõnul huvilised jätkuvalt otsingutel.

Kui olete samuti maamaja või suvila otsingutel Pärnumaal või Läänemaal, võtke ühendust maakler Krista Järvega. Kui Te aga soovite enda maamaja või suvilat müüma hakata, olete oodatud kohe helistama Krista Järvele – tema kliendid rõõmustavad:

Krista Järv

    Kommentaar ilmus ajalehe Postimees majanduse rubriigis.