Kinnisvaraturg ja maaklerid – kuidas kirjeldaksite kinnisvaraturgu Tallinnas aastal 2021

Kinnisvaraturg ja maaklerid – kuidas kirjeldaksite 2021. aasta kinnisvaraturgu Tallinnas?

Maaklerid, kuidas kirjeldaksite kinnisvaraturgu Tallinnas eelmisel aastal. Kommenteerib Lahe Kinnisvara maakler ning Põhja-Eesti maaklerosakonna juht Sirli Nurm. “See, mis toimus möödunud aastal Tallinna kinnisvaraturul oli ka ilmselt kõige optimistlikumale kinnisvaragurule ootamatu,” kommenteerib maakler Sirli Nurm ja jätkab, et nii kinnisvara hind kui ka ostutehingute maht kasvasid pilvedesse, jättes aasta lõpuks turule defitsiidi.

Kinnisvaraturg ja maaklerid, kuhu osteti kõige rohkem kortereid ja kuhu maju?

Kinnisvara enda põhjal saab juba eeldada, millises Tallinna osas müüakse rohkem kortereid ja kus üksikelamuid ning ka sel aastal ei olnud üllatusi: enim korteriomandeid läks kaubaks Lasnamäel, sest seal on ka korterite arv niivõrd suur ning Nõmme võtab kuldmedali majade müügitulemuste eest.

Mis olid üürimisel popimad piirkonnad?

Üüriturg on endiselt aktiivseim kesklinnas ja Põhja-Tallinnas, siin ei toimunud möödunud aastal suuri muutusi. Ilmselt seetõttu, et nendes linnaosades on enim üürikodusid saadaval ja lihtne liikuda kodu ning kesklinna ja ka teiste linnaosade vahel ilma autota.

Kas oskate tuua välja mingeid muutusi võrreldes varasemate aastatega?

Muutused algasid juba mõned aastad varem, kuid 2021. aastal sai suure hoo sisse Tallinna lähiümbrusesse kolimine. Korterite eest saadud hind on väga hea, mis annab lastega peredele võimalused maja soetamiseks lastesõbralikku keskkonda.

Mis võiks öelda Tallinna kinnisvarahindade kohta – kui on jätkuvalt tõusuteel, siis mis oleks lahendus?

Usun, et hinnad on pidurdunud tänaseks ja nii drastilist tõusu me lähikuudel enam ei näe, kusjuures ma ei ole arvestanud siia veel sisse mõjusid, mida põhjustab Venemaa sõda Ukrainas. Praegu on kinnisvaramüüjatel endiselt kõrgendatud ootused arvestades ka eelmise aasta teist poolt ja ootused on ka õigustatud seetõttu, et ostjat ei pea kaua ootama. Ei annakski sellele hinnangut, kui on ostja, kes on nõus välja käima küsitud summa, siis on järelikult ka õige hind. “Meie maaklerid leiavad ka Teie kinnisvarale õige ostja, tuleb vaid meile helistada või kirjutada” lisab Nurm

Kas trend on see, et kolitakse linnapiiri lähedale, pealinnast välja?

Võiks öelda küll, et noored pered vaatavad rohkem linnast välja. Tallinna lähistel on mitmeid väga hea infrastruktuuriga asumeid, kus kõik vajalik on käe-jala juures.

Kui Teil tekkis küsimus maakleritele tänase kinnisvaraturu kohta või soovite müüa või üürile anda enda kinnisvara, võtke ühendust Sirli Nurmega:

Sirli Nurm

Kinnisvara konsultant-maakler. Põhja-Eesti maaklerite juht
+372 5560 2153
sirli.nurm[ät]lahekinnisvara.ee

    Lugege kinnisvara analüütiku statistikat Tallinna kinnisvaraturu kohta 2021. aastal SIIT.