Aprilli magnetiks osutus miljööväärtuslikus piirkonnas asuv korter Pärnus

Aprillis ei tehtud ainult nalja, väga tõsiselt tunti huvi ka Pärnu miljööväärtuslikus piirkonnas asuva korteri vastu. Lahe Kinnisvara kodulehel kogus see korter kõige rohkem uudistajaid. Magnetiks selle kodu juures osutusid ajalooline hoone ja miljööväärtuslik piirkond.

„On suur hulk inimesi, kes soovivadki oma kodu rajada just sellise väärtusega piirkonda, kus on taastatud algupärane ja milles on tunda ajaloo hõngu,“ ütles Lahe Kinnisvara Pärnu maakler Krista Järv.

Kalamehe tänaval asuva maja kahetoaline renoveeritud korter, suurusega 45,1 m2, paikneb teisel korrusel ja koosneb kahest eraldi toast, köögist, duširuum-WC-st ning avarast esikust.

Sisekujunduses on kasutatud olemasoleva palkseina detaile, autentsust lisavad struktuurkrohviga seinad ja puitlagi esikuosas.

„Vanad puumajad jutustavad alati lugusid ja usun, et ka sellel Kalamehe 11 majal on päris oma lugu, mis pärineb kaugest ajaloost. Korteris on tehtud laiendust ja remondi käigus on välja toodud detailina palksein elutoas. Säilitatud on ka teisele korrusele viiv vana, veidi kiiksuv puittrepp,“ kirjeldas Järv.
Korteril on PVC-aknad, metalluks, uus torustik ja elektrijuhtmestik.
Korteris on ahiküte ja konditsioneeriga õhksoojuspump, pesuruumis põrandaküte.

Elamu on saanud osaliselt uue puitfassaadi ja sisehoovis on veel tööd lõpetada.

Elutoa ja köögi aknad avanevad Kalamehe tänava ning hommikupäikese poole, magamistoa ja esiku aken jääb elamu sisehoovi poole.
„Piisavalt suures sisehoovi õuealas on mõnus ehk näpudki mulda pista ja pärast tööpäeva lõõgastuda aiatoolides, grillida ja nautida suveõhtuid. Sellist võimalust valdavalt suures paneelmajas elades juba ei teki,“ kommenteeris Krista Järv.

Majas on toimiv korteriühistu.

Ostjal on võimalus kiirelt peale notariaalset tehingut sisse kolida.

Kui sa tunned, et see võiks olla just sinu kodu või suvekorter, võta ühendust Lahe Kinnisvara Pärnu maakleri Krista Järvega.

Krista Järv