Viljandi majade müük

Viljandi majade müük tänases kinnisvaraturu situatsioonis

Viljandi majade müük tänases kinnisvaraturu situatsioonis, kus tehingute arv langeb ning majanduslangus võtab inimestelt tuleviku osas kindlustunde, seda küsimegi Viljandi parimalt maaklerilt Ülle Mainsoolt, kui lihtne on praegusel ajal maja müüa.

Maakler Mainsoo, kes on maakler olnud üle viieteistkümne aasta, ütleb, et kõik oleneb maja asukohast, seisukorrast ja hinnast. Viljandi linnas on endiselt nõudlus kõrge elamute osas, kuhu on võimalik koheselt sisse kolida või mis asuvad heas asukohas – see tähendab kesklinna lähedal ning hinnatase on alla 180 000 €. Kallimaid maju on raskem müüa, sest laenu intressid on kõrged ja laenumaksed ei ole inimestele enam jõukohased. Maamajade osas kehtib sarnane reegel, kuid lihtsam on müüa Viljandi linnast kuni 10 km kaugusel asuvat elamut. Kaugemal asuvate majade müügiperioodid on pikenenud.

Viljandi majade müük – kui kaua läheb selleks tavaliselt ligikaudu aega?

Kui vara müüakse turuhinnaga või sellest pisut (5-10%) madalama hinnaga, leiab keskmisest seisukorras elamule ostja 1-2 kuuga. Kui vara vajab remonti või on pakkumishind liiga kõrge, peab arvestama vähemalt 6-9kuulise müügiperioodiga.

Kas ostjat majale hetkel üldse leidub, sest majandusel ei lähe kõige paremini?

Ostjaid leidub igal ajal ikka, sest Viljandi piirkonna inimesed siiski eelistavad elada majas. Küsimus on pigem hinnas ja seisukorras. Soovitakse koheselt sisse kolida, sest kahte elukohta üleval pidada ei jõuta. Kui remonti vajav elamu laenuga soetada, on ehituse ajal kulutused liiga suured ja seda ei soovita. Seega leidub ostja heas või väga heas seisukorras elamule, mille hinnatase on vanemal elamul u 160 000 € kuni 250 000 € uuemal elamul.

Viimati müüdud Viljandi maja

Viljandi kesklinna lähedal tuli müüki osaliselt ehitusjärgus elamu, kus sanitaarruumid olid olemas, hinnaga 180 000 € (pilt artikli alguses). Ostja leidsin 2 kuuga. Tegemist oli väga heas asukohas asuva majaga, mistõttu oli kiire tehing ootuspärane. Kuna ostja kasutas finantseerimisel panga abi, leppisid ostja ja müüja kokku, et ostja tellib eksperthinnangu, kinnisvara hindamine on panga finantseeringuga soetamisel kohustuslik, ning lõplikuks müügihinnaks on eksperthinnangus toodud turuväärtus. Kuna eksperthinnangujärgne turuväärtus oli pakkumishinnast madalam, jõuti tehingusse madalama hinnaga. Selline kauplemisviis on Viljandimaal pigem uus, aga kasvav trend. Kuna turg on langustrendis, siis eksperthinnangus toodud turuväärtusest kõrgemat hinda enam ei maksta. Omanikud on selle hästi vastu võtnud ja viimased tehingud on selliselt ka toimunud.

Soovite Viljandi kinnisvara müüa, võtke ühendust artikli autoriga:

Soovite tellida kinnisvara hindamist, võtke ühendust:

Karin Lapp

Vanempartner. Kutseline vara hindaja. Tase 7. Kesk-Eesti piirkonna juht. Kohtuekspert
+372 512 4565
karin.lapp[ät]lahekinnisvara.ee

    Artikkel ilmus Delfi Ärilehes.