Viimsi maja müük tänases turusituatsioonis

Viimsi maja müük tänases turusituatsioonis

Viimsi maja müük tänases majanduslanguse ja kinnisvaraturu olukorras – esitame selle küsimuse maakler Tauno Pajurile, kes on müünud oma 30aastase karjääri jooksul Viimsis palju maju ja nii kallimaid kui ka majanduskriiside aegadel.

Kui lihtne on praegusel ajal Viimsi maja müük ja üldisemalt, kas praegusel ajal on võimalik maja maha müüa?

“Kui panna oma Viimsi või ka mujal Harjumaal, Tallinnas asuvale majale juba algselt õige hind, ei ole üldjuhul selle müümine väga raske,” ütleb maakler Pajuri. Tänases turuolukorras on väga oluline jälgida: kui suur on klientide arv, kes kuulutust vaatab, kas müügikuulutuse peale ka helistatakse, milline on klientide tagasiside. Igast kommentaarist peale pole vaja ennast mõjutada lasta, samas aga tõsisema kliendi puhul oleks vaja tema poolseid pakkumisi kaaluda, sest uue reaalse ostja tulek ajalises aknas ei ole tänases turusituatsioonis prognoositav.

Kui kaua läheb müügiga aega tänases turusituatsioonis?

Arvestades tänast turuolukorda kipub Viimsis, Tallinnas ja üldse Harjumaal olema kõigil majadel müügiperiood pikem kui 3 kuud. Rohkem tehinguid jääb ajavahemikku peale 3-6 müügikuud, eksklusiivsematel asjadel võib müügiaeg olla isegi kuni 12-18 kuud.

Kas ostjat majale hetkel üldse leidub, sest majandusel ei lähe kõige paremini?

Ostjaid liigub igal ajal, sest inimestel ja peredel on omad vajadused ning tihtipeale pole neid mõistlik edasi lükata või neid lihtsalt ei anna edasi lükata. Samas on ka müüjaid, kes vaadates turuolukorda otsustavad mitte oma vara müüa, kuna pakutav hind ei vasta nende ootustele ja samas pole müügiks ka karjuvat vajadust. Teinekord tehakse otsus üürimise kasuks ja antakse üürile kuniks turg taaskord tõusule pöördub.

Viimsi maja müük sel aastal

Näide ühest hiljuti müüdud majadest, milleks oli väga heas korras ridaelamu Laiakülas Viimsis (foto artikli alguses). Maakler Pajuri toob välja, kui kaua müügiga läks ja mis hinnaga õnnestus maha müüa. Müüki alustasime märtsikuus.

  • Alghinnaks oli 340.000 €, ostja leidsime peale boksi hinna langetamist – hinda langetasime kahel korral:
  • esimesel korral 5000 € ja hinnaks 335.000 € ning
  • teisel korral veel 6000 € ja müügihinnaks 329.000 €.
  • Tehingusse läksime juuni lõpus hinnaga 320.000 €.

Soovite müüa enda Viimsi maja või muud Tallinnas, Harjumaal asuvat kinnisvara, helistage maakler Tauno Pajurile:

Tauno Pajuri

Partner. Kinnisvara konsultant-maakler
+372 502 8975
tauno.pajuri[ät]lahekinnisvara.ee

    Artikkel ilmus Delfi Ärilehes

    Vaata ka: kinnisvara hindamine, kinnisvara vahendus (müük ja üürile andmine), kinnisvara seadustamine.