Üürikorterid ja üürihinnad Tallinnas 2022

Üürikorterid Tallinnas kevadel 2022

Üürikorterid – neid on viimasel viiel aastal turul järjest vähemaks jäänud.
Üürihinnad Tallinnas on aga viimasel viiel aastal kaks korda järsult tõusnud,“ võtab teema kokku Lahe Kinnisvara Põhja-Eesti maaklerite juht Sirli Nurm.

Esimene tõus toimus 2020. aasta lõpul, kui koroonapandeemia esimene karantiiniaeg oli läbi, vahepealne piirangutevaba aeg samuti, ning riik lukustati teist korda. Inimesed vajasid paremaid tingimusi kodus töötamiseks ning nõudlus kasvas, mis tekitas ka üürihindade tõusu. Vahepeal langesid hinnad 2018. aasta tasemele, hinnad taastusid alles möödunud aasta, 2021. aasta, sügiseks. Uue kiire hinnatõusu tõi kahjuks veebruari lõpus alanud sõda.

Üürikorterid populaarsetes Tallinna üüripiirkondades

Viimase viie aasta jooksul on üürikorterite turul populaarsed piirkonnad läinud veel populaarsemaks, endiselt juhib turgu

  • Tallinna kesklinn, kus on ka enim üürikortereid ning toimub kõige rohkem üüritehinguid.
  • Teistest piirkondadest saab välja tuua kindlasti Põhja-Tallinna ning
  • kaugele maha ei jää ka Lasnamäe, kuna seal on ka suur hulk kortereid.

Üüriinvestoreid on, kuid tänase nõudluse tingimustes tuleb öelda, et neid on pigem Eestis veel vähe, kes väga mastaapselt asjaga tegelevad. „Kui vaadata üüripakkumiste statistikat, siis umbkaudu võiks Tallinnas olla 3500 üürikorterit. Kui paljud on neist soetatud just välja üürimise eesmärgil, on keeruline öelda,“ ütles Nurm ja lisas, et täna on kv.ee portaali andmetel sellest ca 25% saadaval ehk üle 800 korteri.“

Meie üürikorteritega saate tutvuda SIIN, kui Teie soovite enda korterit või maja välja üürida ning soovite leida usaldusväärset üürnikku ja korrektseid lepinguid, võtke ühendust artikli autori ja pikaaegse staažiga maakleriga Sirli Nurmega.

Kas kõik üürikorterid on populaarsed?

Järjest keerulisem on leida kehvas seisukorras või poolikult sisustatud korterisse üürnikke. Üürilised eelistavad hea sisuga kortereid, kus kõik eluks vajalik on juba olemas. Oluline on ka kasutuskulude maksumus ning maja välimus. „Kokkuvõtvalt saab öelda, kes soovib üüritulu teenida, peab olema valmis ka investeerima,“ sõnab Nurm.

Milline on üürikorterite ja üürihindade prognoos sügiseks?

Üürihinnad on Tallinnas viimase viie aasta kõrgemail tasemel, kuniks nõudlus jätkub, mina hindade kukkumist ei näe. Pigem loodan, et järsk tõus pidurdub ning hinnad jäävad mõneks ajaks samale tasemele.

Kui Teie soovite enda korterit või maja välja üürida ning soovite leida usaldusväärset üürnikku ja korrektseid lepinguid, võtke ühendust artikli autoriga:

Sirli Nurm

Kinnisvara konsultant-maakler. Põhja-Eesti maaklerite juht
+372 5560 2153
sirli.nurm[ät]lahekinnisvara.ee

    Artikkel ilmus TV3 uudisteportaalis.