Üha vähem soovitakse soetada remonti vajav korter või maja

Lahe Kinnisvara Pärnu büroo juht ja maakler Krista Nõmm ütleb, et eelistatud on sissekolimisvalmis korterid ja majad.

Pärnumaa kinnisvaraturu trendid

“Remonti vajav korter või maja on eelkõige hinnatud ostjate hulgas, kes soovib soetada kinnisvara soodsamalt ning on valmis ise ehitustöid tegema. Just ehitustööde vajaduse tõttu on järjest enam eelistatud kohe sissekolimist võimaldavad heas korras korterid ja majad. Tuleb see ostjate mugavusest või ehitajate nappusest, võib vaid oletada. Pole näha, et see trend niipea vaibuks,” ütles Krista Nõmm.

“Pärnumaal on kasvanud oma maja ihalus ja tõenäoliselt jätkub see järgnevatel kuudel. Kui tavapäraselt on noored pered alustanud pigem korterist, siis täna jääb silma noorte tahe omada maja ja lapikest maad selle ümber,” rääkis Nõmm.

Suurema sissetulekuga peredele on Nõmme sõnutsi atraktiivsed heas korras, ökonoomse küttelahendusega kuni 130 000 eurot maksvad majad linnas või selle lähiümbruses.

Väiksema sissetulekuga leibkond on valmis minema linnast välja kuni 25 kilomeetri kaugusele. “Hinnapiiriks võib sel juhul lugeda 50 000 eurot. Sellisel puhul soovitakse peale aiamaa metsatukka, et saada oma küttepuud kätte. Loomulikult loeb hea ühendus, et pere jõuaks õigeks ajaks tööle, kooli või lasteaeda,” nimetas Nõmm.

Kindlasti jätkub kinnisvaraettevõtja sõnutsi aga pankade konservatiivsus, mis seab piirid pärnumaalaste kinnisvaravalikule. “Sellest tulenevalt jätkuvad otsused, kus üks pereliikmetest läheb tööle välismaale, et tagada sissetulek, millest piisaks oma kodu soetamiseks,” tõdes Nõmm.

Positiivselt võivad siinset kinnisvaraturgu Nõmme hinnangul mõjutada Pärnusse laienevad ettevõtted nagu kasevineeritehas Metsä Wood ja sprodirõivaste tootja Trimtex Baltic, mis vajavad oskustöölisi mujalt piirkondadest.

Artikkel ilmus Pärnu Postimehes