Septembri hitt oli hubane, reheahjuga talumaja Läänemaal

Lahe Kinnisvara kodulehel olevatest majade pakkumistest oli septembrikuus kõige vaadatum Läänemaal Lihula vallas asuv Valli talu.

Talumaja Läänemaal, kus on säilinud vana reheahi ja parred

 “Tegemist on maakoduga Lihula vallas, Valli taluga, milles saad soovi korral edendada tõelist maaelu, aga koht sobib ka rahu ja vaikuse nautimiseks aastaringselt. Aktiivsematel inimestel oleks võimalik tegeleda turisminduse või loomakasvatusega või siis need ühildada,” kommenteeris Lahe Kinnisvara maakler Krista Järv. Vaadake meie täna müügis olevat kinnisvara siit.

1925. aastal rajatud Valli talu on olnud ühe perekonna valduses juba mitu põlve. Elumaja on valmistatud nii tahutud kui ka ümarpalgist. Kunagi on olnud majal rookatus, kuid hiljem on see kaetud eterniidiga.

Majas on kokku kaks magamistuba, üks elutuba ning suur köök-rehetuba. Tubades on säilitatud enamjaolt palkseinad ning kõigis ruumides on puitlaed.

Soojusallikaks on plekkahi ja puupliit soemüüriga.

Talumaja süda: suur ja soe reheahi

Köök-rehetoa muudab omapäraseks suur valge ning toimiv reheahi, mis on ühtlasi kogu selle maja süda. Omapära lisavad vanad parred, mida saab kasutada näiteks külaliste majutamiseks. Köök-rehetuba on ruumikas, kus saab pidada vabalt kuni kahekümne liikmelise seltskonnaga tähtsamaid tähtpäevi.
Lisaks asub maja ühes tiivas suur rehealune, millest saab ehitada näiteks sauna, lisatoad või vajadusel garaaži. Samuti on võimalik vajadusel majal ehitada välja ka teine korrus.

Ruumidele annab ehedust ja eestilikku hõngu liivapritsiga puhastatud palgid ja ajastutruu mööbel. Modernsust annavad aga uuenduslikud mööblidetailid. Kõik siseuksed on originaalid, millel on sepistatud hinged ja lingid.

Kinnistul veel kelder ja ait

Kinnistul paiknevad veel ait ning kelder. Ait vajab renoveerimist, kuid on sobilik suvemajaks või lihtsalt asjade hoiustamiseks. Vana kelder on ehitatud maakividest ning ideaalne hoidiste ja aiasaaduste säilitamiseks.
Samuti on kinnistul hooldatud ning viljakandev aed, kus asuvad õunapuud ja marjapõõsad. Talu juurde on võimalik osta päris oma metsamaa. Talvepuude varu saaks siis juba oma metsast kätte, mis on kindlasti suureks boonuseks.

Talule on väga hea ligipääs asfalteeritud teelt. Naabrid jäävad umbes 200 m kaugusele.

Lähim kauplus asub u 2 km kaugusel Kirblas, lasteaed ja kool u 8 km kaugusel Lihulas.

Meie 360° virtuaaltuuri abil on võimalik läbi oma arvuti ekraani jalutada hoovis ja majas ringi.

Antud objekt on tänaseks müüdud, kui soovite enda kinnisvara müüa või soovite osta, võtke ühendust maakleriga:

Krista Järv