Parkimine Tallinna vanemate kortermajade juures, eriti lumisel ajal, ilma kindla parkimiskohata võib olla päris närvesööv tegevus. Mis puudutab praegust parkimise olukorda Tallinna kortermajade juures on mõnevõrra üllatav, et 21. sajandil tuleb vähemalt vanemate kortermajade juures parkimiskoha saamiseks järgida karme džungliseadusi.
Olukord on tekkinud sellest, et nende kortermajade ehitamise ajal ei osatud ette näha niivõrd suurt autostumise kasvu ja see on tinginud olukorra, et kes hiljaks jääb, on sunnitud oma auto parkima üle kõnniteede või pigistama selle kuhugi võimatusse kohta ja järgmisel hommikul saama kaaskodanike karmimate sõnade osaliseks.
Parkimisel tuleb arvestada, et tänava peamine eesmärk on tagada liikumisvõimalus ja mitte kompenseerida parkimiskohtade vähesust.
Osad inimesed jätavad oma autod parkimise võitlusareenilt eemale ja pargivad kaugemale, kuigi ka tasulisi parklaid on ajaga vähemaks jäänud. Parkimine kaugemal elukohast võimaldab tervislikku kõndi, kuid hommiku ajanappuses, raskete sisseostu kottidega või väga kehva ilmaga, ei ole ilmselt parim lahendus, kuid sageli siiski üksnes harjumuse tekkimise vaev.
Mitmete majade juures on parkimist hakatud reguleerima Ühisteenustega, sest teistmoodi ei käinud nõu ja jõud üle. Ühisteenused teeb trahvi neile, kes rikuvad ühistu poolt kokkulepitud parkimise reegleid.
Samuti tegeleb parkimise järelvalvega Munitsipaalpolitsei, kes eeskätt hoolitseb selle eest, et autod ei hõivaks haljasalasid.
Parkimise võimalused mõjutavad kindlasti kinnisvara soetamise juures tehtavaid valikuid ja positiivse noodina võib välja tuua, et uusarenduste piirkondandes on olukord kõvasti parem ning reeglina läbimõeldud, kuna kohalik omavalitsus on kehtestanud parkimiskohtade arvu normid, mida rakendatakse detailplaneerinute koostamisel või projekteerimistingimuste andmisel ehitusprojektidele. Näiteks Tallinnas on need normid erinevad südalinnal, kesklinnal ja äärelinnal sõltudes ehitiste tihedusest, taristust ja ühistranspordi kättesaadavusest.
Uusarenduste parkimiskohad on enamasti tasulised, sõltuvalt asukohast jääb nende keskmine hind 5000 € kuni 20 000 € vahele ning uusarenduse korteri soetamisel on paljudel juhtudel ka kohustus osta parkimiskoht.
Kui kunagi peaks soovima korterit müüa, on kindel parkimiskoht hea müügiargument igas kohas, kus kortermaju on tihedalt.
Kui Teil on küsimusi parkimiskohtade kohta Tallinna kortermajade juures või soovite osta või müüa enda korterit, võtke ühendust artikli autori maakler Tauno Pajuriga:
Artikkel ilmus Kodu Geenius portaalis.