Odavpoeketid Lidl ja Aldi hakkavad Saksamaal uusi kortereid ehitama

Ruumi ja kruntide puuduse tõttu Saksamaa suurlinnades muudavad odavpoeketid oma poodide kontseptsioone ja hakkavad ehitama uusi kortereid.

Aldi ja Lidl hakkavad ehitama uusi kortereid

Odavpoeketid muudavad oma varasemaid poe kontseptsioone, kus pood olid ühekorruseline ja poe kõrval suur parkla. Uue kontseptsiooni kohaselt viiakse parkimine maa alla, pood esimesele korrusele, lisaks tulevad majja lasteaed ja korterid. Nii elukohapuudus kui ka vabade kruntide vähesus muudavad odavpoepidajad kreatiivseks. Lisaks lasteaiale ja korteritele võib tulevikus sellistest hoonetest leida nii arstikabinette kui ka büroruume jm. Uuest kontseptsioonist on huvitunud ka IKEA, kes tahaks samuti müügipindu äärelinnast kesklinna poole tuua.

Maast-laeni aknad, päikesepaneelid katusel, eletriauto laadimise punktid ja see kõik mahutatakse kitsukesele alale – esimene sellise kontseptsiooniga Lidli maja ehitatakse Frankfurt-Niederradi, kusjuures projektil on tugev kohalike omavalitsuste toetus. Kui tavapäraselt on parkimisala jaoks mõeldud 6000 m2 pinda, planeeritakse uue kontseptsiooni puhul parkimisalale 3000 m2.

Aldi plaanib Berliini ehitada 2000 uut korterit, esimesed ehitatakse peagi Neuköllni ning Lichtenbergi, ülejäänud 15 asukohta on ülevaatamisel.

Kuna kruntide hinnad on Saksamaal kallid on poeketid osaliselt ka sunnitud lisaks poele kortereid ning elukeskkonda ehitama, sest üksnes poe jaoks ei tasu krundi ostmine ära.

Juhul kui soovite olla kursis uudistega, mis toimub kinnisvaraturul väljaspool Eestist, saatke meile oma soov:

Refereeritud Focus-online artiklist

Vaata Lahe Kinnisvara vahenduses olevaid kortereid SIIT