Millist elukohta eelistada Tallinnas ja lähiümbruses?

Millist elukohta eelistada Tallinnas ja lähiümbruses arvestades taristut

“See, millise elukoha inimesed Tallinnas või selle lähiümbruses valivad, sõltub suuresti olemasolevast infrastruktuurist, kohaliku omavalitsuse juba tehtud tööst ning plaanitavatest töödest,” ütleb maakler Sirli Nurm. Ta lisab, et loomulikult areneb ka taristu uute elamurajoonide tekkimisel. „Tallinna lähistel pööravad kohalikud omavalitsused palju tähelepanu maanteede koormusele ja seavad arendajatele ligipääsetavuse tingimusi. Ka Maanteeamet planeerib teede laiendusi ja liiklusohutust kerkivate uuselamurajoonide teenindamiseks. Sageli aga näeme arenguid tagantjärele, et kõigepealt kolivad inimesed ja siis hakkab kohalik omavalitsus arendama lasteaedu-teid ja muud infrastruktuuri, samas aga lastega pere uurib juba enne kolimist, kuhu lasteaeda saaksin lapsed panna, kuhu kooli ja kuhu huviringidesse,“ sõnab Nurm.

Millist elukohta eelistada Tallinnas ja lähiümbruses, kus on taristu tööd lõppenud ja kus lõppemas

Tallinn-Tabasalu suunal on valminud mugav 4-realine tee ning Tallinna ringtee ehitus on viimastel aastatel saanud hoo sisse. Hetkel käib ehitus Saue-Keila lōigul, kohe on valmimas Peterburi maantee ots. Ehitustööd Pääsküla-Laagri ristmiku ja ülekäigu turvalisemaks muutmiseks on lõppenud. Reidi tee ehitustööd on lõppenud.

Ka Saku vald on oma uues üldplaneeringus arvestanud Rail Balticat ning teinud plaane liikluse ümber suunamiseks. Ehk siis töö käib mugavama ja turvalisema elukeskkonna heaks Tallinnas ja pealinna lähiümbruses. Ka Kopli poolsaarele planeeritakse suuri elamuarendusi, saame näha, kuidas sealne taristu kohandatakse suuremale liiklusele vastavaks. Ühelt poolt pealinna kasvav elanikkond ja teiselt poolt valglinnastumine on need arengud, mis koormavad taristut. Kui pered kolivad äärelinna, kuid töökoht, laste koolid-huvikoolid jäävad pealinna, on neis peredes enamasti ka vähemalt 2 autot. Ka koroona on mõjutanud pigem enda transpordi kui ühistranspordi kasutamist.

Mida rohkem inimesi piirkonda kolib, seda rohkem mõjutab see ka kinnisvara turuväärtuse liikumist ülespoole, sest nõudlust on rohkem ja tehinguid tehakse rohkem.

Kui soovite elukoha valikul nõu küsida ja müüa oma olemasolev kinnisvara, võtke ühendust artikli autori Sirli Nurmega:

Sirli Nurm

Kinnisvara konsultant-maakler. Põhja-Eesti maaklerite juht
+372 5560 2153
sirli.nurm[ät]lahekinnisvara.ee

    Lugege kogu artiklit ajalehes LP + Eesti Päevaleht ja Delfis.