Majade müük Tallinnas ja Harjumaal

Majade müük Tallinnas ja Harjumaal

Majade müük kasvab Harjumaal ja Tallinnas tänu elanike arvu kasvule ja majanduskasvule

Majade müük Lahe Kinnisvaras – kui soovite enda maja müüa, võtke ühendust meie tegusate maakleritega. Kui soovite enda maja hinnata, võtke ühendust meie usinate hindajatega.

Majade müük alates 2007. aastast: Harjumaa hoonestatud elamumaade turu viimase kümne aasta madalseisuks võib pidada 2009. aastat, kus Harjumaal teostati vaid 888 tehingut sh Tallinnas 267 tehingut. Alates sellest ajast on turg järk-järgult aktiviseerunud ning viimase kolme aasta jooksul on teostatud tehingute arv aastate lõikes jäänud vahemikku 1528-1655 tehingut Harjumaal ja 341-366 tehingut Tallinnas. Tehingute arvu kasvu taga on nii üleüldine majanduse ja kinnisvaraturu elavnemine, kui ka elanike arvu kasv Tallinnas ja muudes Tallinna lähiümbruse valdades. Noored, kes kolivad maakohtadest Tallinnasse sooviga õppida või leida töökoht, kasvatavad nõudlust pealinna korterite järele. Kasvanud nõudluse foonil on oluliselt kasvanud ka pealinna korterite keskmised hinnad.

Kuna uuemate 3- ja 4-toaliste korterite hinnad on kohati saavutanud sarnase taseme linnaäärsete elamutega, siis soovib üha rohkem keskmisest paremal järjel olevaid inimesi ja peresid kolida linna mõjusfääri jäävatesse elamupiirkondadesse. Suurenenud nõudluse tulemusel on hoonestatud elamumaade sektoris kasvanud nii tehingute aktiivsus kui ka hinnad.

Hinnad on kasvanud just viimastel aastatel

Mediaanhind on viimastel aastatel püsinud vahemikus 100 000 – 140 000 € Harjumaal ning 190 000 – 220 000 € Tallinnas. Märkimisväärne on asjaolu, et märgatavalt on kasvanud hinnad just viimaste aastate jooksul, kus 2017, 2018. ja 2019. aasta mediaanhinnad jäid suurusjärku vastavalt 104 000 €, 124 000 € ja 139 000 € Harjumaal ning 205 500 €, 218 950 € ja 210 000 € Tallinnas.  2020 aasta I kv vastavad numbrid Harjumaal ja Tallinnas olid 140 000 € ja 189 500 €.

Tehingute arvult on aastate lõikes kõige aktiivsemad perioodid nii Tallinnas kui ka Harjumaal teine ja kolmas kvartal. See on aeg, mil elamute vastu ongi kõige suurem huvi.

Majade müük Tallinna linnaosade lõikes

2019. aasta tehingute arvud linnaosade lõikes olid järgnevad:

 • Kesklinn 23 tk (+4 tk),
 • Kristiine 43 tk (+18 tk),
 • Nõmme 87 tk (-22 tk),
 • Pirita 105 tk (+10 tk)
 • Põhja-Tallinn 16 tk (-1 tk).

Tehingute arvud linnaosade lõikes võrreldes eelneva aastaga kasvasid v.a. Nõmmel ja Põhja-Tallinnas, kus teostati vastavalt 22 ja 1 tehing vähem kui eelneval aastal. Üldiselt on linnaosade tehingute arvud aastate lõikes võrdlemisi stabiilsed ning kõikumised tulevad sisse eelkõige juhul, kui vormistatakse komplekstehinguid (nt 2015 vormistati Kopli liinide arendus, mille tulemusel oli 2015. aasta Põhja-Tallinna tehingute arv erakordselt kõrge).

Majade-müük-Tallinna-linnaosades-Lahe-Kinnisvara-analüütik-Jaanika-Jane-Tõnuristilt

Nõudlus elamute järele on kasvanud, uute ja kaasaegsete elamute järele on ostuhuvi olemas, pigem napib pakkumisi. Kõrgema hinnaklassi elamu ostja on väga põhjalikult kaalutlev klient, kes tahab saada parimat lahendust. Turul ongi rohkem eelistatud väljakujunenud taristuga piirkonnad ja kaasaegsetele elamistingimustele vastavad majad.

Majade müügipakkumised

Kinnisvaraportaali kv.ee andmetel jäi 2015 – 2017 I kvartali aktiivsete pakkumiste arv Harjumaal valdavalt vahemikku 1800-2200 ning Tallinnas vahemikku 750-950 pakkumist. 2017. aprillis portaali kv.ee pakkumiste arv langes märgatavalt, kuna mitmed suured ettevõtted ei olnud nõus kaasa minema portaali kv.ee teenustasude hinnatõusuga. Järgnevate kuude jooksul sõlmiti siiski kompromisskokkulepped ning aktiivsete pakkumiste arv taastus saavutades 2017. aasta juuniks taseme 2008 aktiivset pakkumist Harjumaal ning 742 Tallinnas. Pärast seda on pakkumiste arv stabiilselt langenud ning 2020. aasta I kvartali lõpu seisuga oli Harjumaal aktiivses pakkumises 1114 elamut, millest 469 Tallinnas. Vaadake Lahe Kinnisvara majade müügipakkumisi siit.

Erinevalt pakkumiste arvu langusest viimaste perioodide jooksul on pakkumiste keskmised ruutmeetri hinnad viimaste aastate jooksul pigem kasvanud ning 2020 I kv lõpu seisuga oli hoonestatud elamumaa keskmine pakkumishind Harjumaal 1497 €/m² ning 1599 €/m² Tallinnas. Olenemata kasvanud statistilistest hindadest on märtsi lõpu seisuga märgata väga mitmeid müügikuulutusi, kus on tehtud tugevaid allahindlusi, et vara realiseerida veel enne võimalikku majanduslangust.

Majade-müügipakkumised kv.ee portaalis -Lahe-Kinnisvara-analüütik-Jaanika-Jane.

Kõige rohkem on elamuid pakkumisel Nõmmel, Pirital ja Haaberstis, kuid neis linnaosades on ka enim hoonestatud elamumaade tehinguid. Olemasolevate müügimahtude realiseerimine linnaosade lõikes jääb valdavalt ühe aasta piiridesse.

Koroonaviirus ja majade müük

Tulenevalt koroonaviiruse levikust ja riigis kehtestatud eriolukorrast on turul toimuva kirjeldamine ja prognooside tegemine tavapärasest oluliselt keerulisem ja ebatäpsem. Olukord on pidevas muutuses ning täna tehtud prognoosid ei pruugi enam homme kehtida. Koroonaviiruse leviku peatamiseks kasutusele võetud meetmetel on olnud majandusele väga suur negatiivne mõju, mis omakorda on edasi kandunud ka kinnisvarasektorisse. Erinevate turuosaliste informatsiooni kohaselt on suurenenud ebakindluse foonil ära jäänud väga palju tehinguid, samuti on mitmed arendajad külmutamas arendusprojekte. Seni kortereid Airbnb kaudu välja üürinud kinnisvara omanikud on sisenenud üüri- ja müügiturule, see omakorda on avaldanud survet pakkumises olevate varade üüri- ja müügihindade alandamisele. Lisaks on kinnisvaraportaalides märgata tavapärasest rohkem kiirmüügi kuulutusi ja allahindlusi. Tõenäoliselt soovivad paljud kodanikud suurema majanduslanguse kartuses realiseerida oma vara.

Kui soovite enda või soetatava maja turuväärtust teada, tellida kinnisvara hindamist, võtke ühendust analüütiku ja kutselise hindaja Elo Võhanduga:

Elo Võhandu

Kinnisvaraanalüütik. Kutseline kinnisvara hindaja. Tase 6. Kinnisvara konsultant-maakler
+372 5743 4642
elo.vohandu[ät]lahekinnisvara.ee

  Kui soovite enda maja müüa, vaadake SIIA.

  Elo Võhandu

  Kinnisvaraanalüütik. Kutseline kinnisvara hindaja. Tase 6. Kinnisvara konsultant-maakler
  +372 5743 4642
  elo.vohandu[ät]lahekinnisvara.ee