Maakler – milline on maakleritöö ja kas see võiks mulle sobida? 

Maakler – milline maakleritöö, kas see võiks mulle sobida ja mida maakler teeb minu kinnisvara müügiks?

Maakler – milline on maakleritöö ja kas mulle võiks see sobida? Nii mõnelgi on käinud peast läbi mõte, et ei tahaks enam kontoritööd teha, vaid liikuvamat ja rohkem vabadust pakkuvat tööd, nii jõutaksegi maakleri ameti ja kinnisvara müügi juurde.
„Minu maakleri karjäär sai alguse, kuna tahtsin liikuvamat tööd, kui olla hommikust õhtuni kontorilaua taga,“ ütleb Lahe Kinnisvara maakler Li Otsing, kes on õppinud arhitektiks.
Lahe Kinnisvara ridades on olnud ka maakler, kes on alustanud maakleritööga hoopis välismaal – Küprosel. Igaüks rikastab oma kogemusega kollektiivi.

Maakler ja maakleri töö

Maakleri töö hõlmab endas mitmeid aspekte, esmajoones hea läbirääkimiste ning suhtlemise oskus, seadusandluse tundmine ja paindlikkus tööaja suhtes. Tuleb ette kõnesid hilisõhtutel ning pühapäeva hommikuti.

Täna ei kujuta ette maakleri tööd ilma seadusandlust tundmata, vajalikud on kindlasti ka teadmised ehitusest ning maksudest. Suur osa müügiprotsessist hõlmab nii ostja kui müüja nõustamine, et saavutada mõlemale osapoolele parim tehing.

Oma töö tõttu olen sattunud väga erinevatesse olukordadesse nii koomilistesse kui ka kummalistesse, kolanud asotsiaalide pesas ja külastanud väga eksklusiivseid ning kalleid elamisi. Asotsiaali pesast sain ükskord hiljem kõne küsimusega, kas ma sõidan parasjagu koju? Selgus, et tegelane oli parasjagu minu kodu lähedal bussipeatuses sõpradega õlut rüüpamas. Tegemist oli küll sõbraliku papiga aga kõhe hakkas küll 😀

Kõige eredamalt jääb ehk meelde maratontehing, kus maja müümiseks pidime Müüjaga ette võtma kohtutee. Kogu asi võttis aega pea aasta, aga müügilepingule me allkirjad saime.

Maaklerteenus on viimase aastakümne jooksul muutunud kindlasti kvaliteetsemaks, turul on palju väga professionaalseid maaklereid, kes nii kogemuse kui suhtlemisoskuse poolest on oma ala tipud. Juurde on tulnud digiturundus, millest on suur abi.

Kui soovite meie maakleri vahendusel kinnisvara müüa, vaadake siia.

Koroona ja maakleriamet

Esimene karantiin koroona ajal tõi kaasa suure paanikahoo, investorid olid nõus taganema võlaõiguslepingust kartuses, et langus tuleb veel suurem kui trahvisumma. Maaklerid olid äraootaval seisukohal ning valitses kerge nõutus. Üsna pea aga oli selge, et eelkõige kannatab üüriturg ning ost-müük jätkus samal kursil. Suurimaks positiivseks muutuseks, mille koroona käivitas, pean mina kaugtõendamise tehinguid notaribüroodes.

Minult on palju küsitud, kas maakler on väljasurev liik? Ei tahaks uskuda, et me ühel hetkel ei vaja enam human touch’i. Muidugi on kiirel, efektiivsel ja digitaalsel elul palju eeliseid, aga kas teie näiteks tahaks minna restorani, kus pakirobot toob toidu ja valab veini? Head teeninduskunsti nauditakse kindlasti edasi igas valdkonnas.

Mina soovitan kindlasti valida kogemustega maakleri, see on väärtus, mida ei saa õpetada ega osta. Lisaks küsige soovitusi oma tuttavatelt ja googeldage, milline on tagasiside maakleri tööle. Suuremates büroodes teenust pakkuvad maaklerid suudavad ilmselt pakkuda ka kvaliteetsemat digiturundust, mis on täna samuti oluline.

Kuidas alustada maakleri tööga?

Neile, kes soovivad maakleritööd proovida, soovitan valida endale hea mentor. Edukad, oma ala profid, kes on turul kaua vastu pidanud, oskavad jagada parimaid õpetussõnu. Vaadake ja uurige, kelle käekiri ja tööeetika sobiks teile kõige paremini. Teiseks peaks olema poole aasta igakuiste kulude varu, sest selles töös läheb aega, enne kui viljad toitma hakkavad.

Maakleritasu maksmine on Eestis välja kujunenud erinevalt, müügi puhul maksab teenuse tellija, kuid üüri puhul on asi vastupidi. Kas ja kuidas seda tava peaks muutuma, see on juba pikem arutelu.

Kui on küsimusi, soovite maakleriametiga alustada või soovite müüa enda kinnisvara Lahe Kinnisvara maakleri vahendusel, kirjutage meile:

lahe@lahekinnisvara.ee

Artikkel ilmus Eesti Ekspressi Kinnisvara erilehes veebruaris 2022 ja kandideeri.ee veebilehel