Kinnisvara, pühad, ilutulestik: Kuus nõuannet, et kinnisvara elaks pühad ja ilutulestiku üle

Kuus nõuannet, et kinnisvara elaks pühad ja ilutulestiku üle

Välis- ja siseruumides pühasid ja aastavahetust nautides, ei saa unustada tuleohutust ning ettevaatlikkust. Lahe Kinnisvara Harjumaa maakler Reimo Weissbach toob välja kuus nõuannet, mida järgides jääte ise terveks ning Teie kinnisvara.

  • Jõulukuuse ehtimisel elektrituledega, kontrollige üle juhtmed, seadmed ja pistikud. Kuivad okkad ja paber süttivad kergelt.
  • Küünlaid süüdake ja nautige toas, kus ise istute. Alati kui lahkute toast, kustutage küünal.
    See on küll ilmselge soovitus, kuid mõned aastad tagasi oli minu naabruses väga vähe puudu suurest õnnetusest. Lahkuti kodust küünlaid tähelepanematuses kustutamata. Klaasist küünlajalg oli murdunud, kuid õnneks ei olnud laual ühtegi süttivat asja, lauale sulas küll suur laik, tuba oli paksu suitsu täis, kui elaniku naasid, kuid suurem õnnetus jäi olemata. Alati aga ei pruugi vedada ja seetõttu on ettevaatus väga oluline.
  • Kui külastate oma vanemaid, vanavanemaid, kontrollige kindlasti üle nende suitsu- ja vinguandureid ja vaadake, kas neid on majapidamises piisavalt. Seaduse kohaselt on vaja, et igas majapidamises oleks suitsuandurid paigaldatud ja need soovitatavalt igas elu- ja magamistoas või mitmel korrusel asuvate eluruumide puhul tuleks igale korrusele paigaldata vähemalt üks suitsuandur. Suitsuandurit ei pea paigaldama kööki ega vannituppa. Andurid on odavaimad elukindlustused nagu helkurid pimedal ajal jalakäijale.
  • Külastamisel vaadake üle ka vanemate ja vanavanemate küttekolded ja kahtluste korral konsulteerige ja näidake vastavale spetsialistile. Jälgige, et küttekollete läheduses ei oleks süttivaid esemeid.
  • Ilutulestikku ärge laske siseruumides ega ka rõdult, terrassilt. Enne kasutamist ärge asetage ilutulestikku kaminale või radiaatori lähedusse sooja. Lugege ilutulestiku kasutusjuhend korralikult läbi enne kasutamist, kasutage kaitsevahendeid ning valige sobiv koht ilutulestiku laskmiseks, kus ei vigasta teisi inimesi ega ka enda ja teiste kinnisvara – hoonete katuseid ja fassaade.
    Enne ilutulestiku laskmist veenduge ka tuule suunas ja tugevuses, et tuul ei kannaks ilutulestiku naabrimehe maja katusele.
  • Hädaabinumber on 112!

Soovime Teile rahulikke, koduseid pühi ning turvalist aastavahetust!

Kui on kinnisvaraalaseid küsimusi või soovite müüa kinnisvara Tallinnas ja Harjumaal, võtke ühendust: