Kinnisvara Paides ja Paide kinnisvarasse investeerimine

Kinnisvara Paides ja Paide kinnisvarasse investeerimine

Lahe Kinnisvara maakler jagab soovitusi.

Mis tüüpi kinnisvarasse te Paides investeerite ja kas teil on ka piirkondlikke eelistusi?

Mina alustasin Paidesse investeerimist aastal 2015, esimeseks korteriks sai soetatud 2-toaline, mille tootlus on püsivalt nii 15-16%.

Miks just see korter?

 1. Esiteks on see üks enim nõutud toalisusega üüriturul,
 2. teiseks asukoht, antud korter asub südalinnas,
 3. toad ei ole läbikäidavad,
 4. maja on renoveeritud, C-energiaklassiga, kommunaalkulud on madalamad kui enamikes teistes korterelamutes Paides, viimane aspekt tuleb eriti investorile kasuks, sest madalamad kommunaalid annavad mõningal määral paremad võimalused natuke rohkem üüri küsida. Samas üürileandjana pean oluliseks hea üürilise väärtustamist ja pikemaajalist korralikku elanikku ning pigem üürin korteri välja veidi madalama hinnaga, kui inimesele, kes on nõus küll kõrget hinda maksma, aga nt 1-2 korda aastas peab otsima seetõttu võib olla uut üürilist ja kui väga kehvasti läheb, siis veel tegema kiirustades ja hooletult valitud üürilise puhul pärast korteris kapitaalremonti ehk kokkuvõttes, vali üürilist hoolega, tee taustakontroll, käi uue üürilise puhul esimesel aastal kasvõi paar korda oma üüritavat kinnisvara üle vaatamas, tähtsam on südamerahu kui maksimaalne üürihind.

Mis teeb kinnisvara Paides teie jaoks atraktiivseks investeerimiskohaks?

 1. Paide on turvaline väikelinn.
 2. Linn on logistiliselt ka heas asukohas – Tallinnast/Tallinnasse saab mööda neljarealist teed ca 50-minutiga kohale.
 3. Paljudele on suurlinnade kinnisvarahinnad kättesaamatus kõrguses kodu ostmiseks/üürimiseks või ka investeerimiseks, seega üha enam ostetakse kodu või investeerimiseks kinnisvara just väikelinnadesse nagu Paide, Türi jt.
 4. Elukeskkond on mõnusalt rahulikum kui Tallinnas ja puhtam ning ei pea kulutama meeletult aega ummikutes istumiseks tööle sõites või laste kooli/lasteaeda/huviringi viimiseks-toomiseks.
 5. Neile ka, kes koroonaga kodukontoris rohkem tööd nüüd teevad, on Paide hea valik. Ja kui mõnel päeval tahaks kontorielu nautida, on Paides olemas coworking space.

Kui keeruline on Paides leida sobilikku üürikinnisvara? Kuidas on muutunud hinnad?

Üürilevõtjatel on valik Paide linnas suhteliselt väike, nõudlus aga suur ja nagu väikelinnades tavaline võib sotsiaalse kapitaliga leida seal üürikorteri, mida avalikult üldse ei pakuta.

Kui keeruline on investoril leida hetkel korter Paidesse, mida osta ja välja üürida?

Keerulisem kindlasti kui veel paar aastat tagasi, aga mitte võimatu.

Loomulikult on ka Paides nii üürihinnad (2-toalise heas/väga heas seisus ja möbleeritud korteri eest saab küsida 250-340 eurot ja 3-toalise heas seisukorras ning möbleeritud korteri eest kuskil 320-400 eurot) kui ka müügihinnad teinud aastatega korraliku hüppe. Seega leida ostmiseks välja üürimise sooviga enim nõutud tingimustega korter, võib võtta aega ning nõuab kannatlikkust ja kiiret reageerimist, sest kui pakkumisse tulebki taoline korter, investeerimise mõttes hea hinna ja tootlikkusega, broneeritakse see tavaliselt mõne tunni, maksimaalselt paari päevaga.

Müügisolevaid kortereid on küll poole rohkem, kui üürikortereid, kuid valik ei ole suur ja seetõttu tuleb ikka turul jälgida müügisolevaid kortereid ja just, mis uuena müüki tuleb. Kuna olen maakler, olen turuinfo ja turu jälgimisega kursis. Kui täna on avalikus müügis umbes 30 korterit, siis aastal 2010 oli see number üle 40, kuid näiteks aastal 2018 alla kümne korteri. Ehk see veelkord tõestab, kui hea pakkumise leiab, tuleb tegutseda. Lisaks üüritulule on Paidesse ostetud üürikinnisvara võimalik hiljem ka võõrandada, et ka seeläbi kasumit teenida. Samuti ei ole Paidesse viimasel ajal ehitatud uusi kortereid, mis tähendab, et nõudlust olemasolevate järele ikka on.

Kui tihe konkurents on hetkel kohalikul üüriturul?

Nagu eelpool mainisin, nõudlus üürimiseks on suur, pakkumises kortereid aga siiski vähem. Tegelen oma töös palju enda klientide korteritesse üüriliste leidmisega ning sellega pole kunagi probleeme tekkinud. Tavaliselt kui kuulutuse üles panen, on huvilisi paari päevaga 10-20 ringis ning alati olen leidnud nende hulgast ka sobilikud üürilised. Paljud on küsinud, kas praegune suur nõudlus on tingitud sellest, et üürihuviliste hulgas on palju ukrainlasi ja mis saab siis, kui nad kodumaale saavad naasta, kas üürilisi on siis raskem leida? Mina nii ei arva, sest olen üürikorteritega tegelenud juba aastaid ning üürihuvilisi on Paides alati jagunud.

Millist tootlust te praegu teenite? Kuidas see erineb Tallinnast?

Sisenemise kulud üürikinnisvara turule on Paides kordades väiksemad, kui Tallinnas. Tõsi ka igakuine üüritulu on väiksem. Kui arvestada, et normaalses korras, heas majas 2toalise korteri eest saab küsida üüri minimaalselt näiteks 250 € kuus ja korteri soetuskulud olid nt 40 000 € koos mõningase sisustuskulude ja notarikuludega ütleme 42 000 €, saame tootluseks 7%, küsides aga 300 eurot üüri või rohkemgi, saame tootluseks juba veidi üle 8%.

Kui soovite müüa või osta kinnisvara või konsultatsiooni, võtke ühendust maakleri Viljar Kütiga.

Konsultatsiooni teenuse tasustamise kohta leiate info SIIT. Tasu kohta saate küsida ka otse maaklerilt:

Viljar Kütt

Kinnisvara konsultant-maakler
+372 5191 7235
viljar.kytt[ät]lahekinnisvara.ee

  Artikkel ilmus Äripäeva börsi rubriigis detsembris 2022.