Kinnisvara müük: müüb asukoht, hind, õiged müügikanalid, kui ka positiivsete omaduste rõhutamine

Kinnisvara müüki mõjutavad nii kinnisvara asukoht, hind kui ka õiged müügikanalid ja oskus välja tuua just selle kinnisvara eripära. Teemast kirjutavad Lahe Kinnisvara Viljandi kutseline maakler Ülle Mainsoo, Lahe Kinnisvara Tartu maakler ja kutseline nooremhindaja Sabine Liias ning Lahe Kinnisvara Pärnu vanemmaakler Krista Järv.

Kinnisvara müük

Müüb asukoht, aga ka positiivsete omaduste väljatoomine ning õiged müügikanalid

Üldiselt ostetakse maale elamine kahel eesmärgil, kas suvekoduks või oma uueks, aastaringseks koduks. “Kinnisvara müüb asukoht” peab ka maamajade puhul paika eriti looduskaunis asukoht, kuid ka asjaolu, kas müüja suudab piisavalt vara positiivseid omadusi välja tuua ning õiges kohas reklaamida. Maakler Sabine Liias müüs hiljuti maja Otepää reljeefsel maastikul järve ääres. Kahte kuud selle müügiperioodiks võib nimetada väga kiireks. Eriti arvestades, et maja oli eelnevalt üle aasta tulemusteta müüdud. Kindlasti oli selle maja puhul veekoguäärne asukoht plussiks, kuid ka ülevaatlikud fotod, mis andsid info, kui kaugel majast on järv, detailne ja objektiivne info majast koos nii positiivsete omadustega kui ka investeeringuid vajavatest asjadest. Kogu kinnistu oli 18 ha ja asus reljeefsel alal – ainuüksi see aspekt tundub mitte künklikumal pinnasel elavale inimesele eriline ja maaliline. Hooneid annab renoveerida ja muud inimese kätega tehtavat ka, kuid asukohta mitte. Seda tuleb osata müügi juures ka rõhutada. Ostjad tulid Harjumaalt, kes soovivad kodukanti naasta ja endale perspektiivis sinna kodu rajada.

Kokkuvõtvalt asukoht veekogu ääres või ka asukoht paksus põlismetsas loovad eeldused kiireks müügiks, kuid ainult sel juhul, kui see info jõuab potentsiaalse ostjani.

Kinnisvara müük ja kolimine – linnast maale ja kinnisvara hind

Teine hulk inimesi on neid, kes soovivad Harjumaalt ära kolida. Nende inimeste valiku määrab suures osas inimeste enda elukorraldus või soov kasvatada lapsi seal, kus on ruumi looduses joosta. Enamasti on need pered või paarid ning mõtlevad tulevikule, et lapsed saaksid rahulikuma elukeskkonna ning saaksid ise jalgsi kooli minna ja huviringidesse liikuda. Neile on asukoha valikul oluline kogu infrastruktuur – korraliku kõvakattega tee olemasolu, ühistransport eriti just koolibuss, kindlasti kiire interneti võimalus, sest enamik neist teeb kaugtööd. Tihti tuleb ette ka seda, et üks perest on saanud piirkonda tööd ja teine teeb kaugtööd või teevad mõlemad kaugtööd.

“Näiteks Pärnumaal on meil selliseid talude ostusoovihuviga kliente,” ütleb Krista Järv, Lahe Kinnisvara Pärnu osakonna vanemmaakler ning lisab: “Neile klientidele on eeskätt oluline just infrastruktuur – ligipääs, kommunikatsioonid, kiire internet. Hinnaklass kuni 35 000 €.” Hind on oluline ja määrav maamajade ostmise puhul, sest seda dikteerivad nii ostja enda finantsvõimekus kui ka pangad. Linnast kaugel ja kommunikatsioonideta ning infrastruktuurita maja ostu pangad eriti finantseerida ei taha.

Viljandimaal läheb Lahe Kinnisvaral kiirelt kaubaks uued/uuemad majad hinnaklassiga kuni 150 000 €.

Väikelinna korter vs väiksema asula maja

Meil on ka kliente, kes soovivad väikelinnadest maale tallu kolida, sest linna lähedal maal on majal soodsam hind, samuti väiksem ja turvalisem kogukond. Lahe Kinnisvara Viljandi kutseline maakler Ülle Mainsoo müüs hiljuti suure, renoveerimist vajava maja Mustla alevikus. Põhjus, miks valiti just Mustla kirjeldas Ülle klientide sõnadega: “Mustlas on kool, lapsed saavad jala kooli, siin on olemas perearstikeskus, väga hea hambaarst, kes on hinnatud isegi viljandlaste hulgas ning mõnus seltsielu. Kinnisvara hinnad on ka mõistagi paremad kui Viljandis”. Näeme ka, et Suure-Jaani on samamoodi väga hea potentsiaaliga väikelinn, kus avatakse uus tervise- ja veekeskus, kus on  lasteaed ja gümnaasium ning maaliline maastik.

Suvekodu raha teenima

Samuti näeme turul mõningaid välismaalastest kliente, kes ostavad endale suvekodu selleks, et sellega teenida ehk enamasti lühiajaliselt välja üürida – kas maakleri, bookingu või airbnb kaudu. Sel puhul on samuti oluline kõik eelnev – asukoht, infrastruktuur, hind ning kuidas seda esitletakse ja millistes kanalites.

Kui võtta kokku kolme sõnaga, mis mõjutavad maapiirkonna kinnisvara kiiret müüki on “asukoht, hind ja õige presenteerimine”.

Kinnisvara müük maakleri poolt – kui soovite küsida nõu kinnisvara müügi kohta või enda kinnisvara müüa, võtke ühendust:

Artikkel ilmus Postimehe Maa Elu lisas ja tervet artiklit saab lugeda SIIT

Vaata meie müügis olevat kinnisvara: KINNISVARA OBJEKTID ja vaata meie KINNISVARA MÜÜGITEENUST 

Sabine Liias

Partner. Kutseline vara hindaja. Tase 7. Kinnisvara konsultant-maakler. Kinnisvara seadustaja
+372 5593 4477
sabine.liias[ät]lahekinnisvara.ee