Kinnisvara hinnad rühivad kõrgustesse

Kinnisvara hinnad rühivad kõrgustesse?

Lahe Kinnisvara vanempartner Andrus Viks andis kommentaari TV3 Seitsmestele uudistele teemal “Kinnisvara hinnad rühivad kõrgustesse”.

Tallinnas on müüa kortereid, eelkõige uusi kortereid või asukoha ja seisukorra mõistes luksuslikke kortereid, mille ruutmeetrite hinnad on 6000-9500 € ning nende hindadega on ka tehinguid tehtud. Oleme täheldanud ka defitsiiti luksuslikemate Tallinna korterite sektorites, näiteks on otsitud kortereid, mille müügihind korterit arvestades tuleks üle miljoni euro.

Vanempartner Andrus Viks toob ka välja, miks lüüakse Tallinna korterite hindadega rekordeid. “Põhjus on loogiline – pakkumiste arv on kahanenud. Kui vaadata eelmise aasta koroonaaja algust ja kuidas sel ajal müügipakkumiste arv vähenes ning kui vaadata nüüd tarbija kindlustunde taastumisel, kui suur huvi on korterite ostmise vastu, siis see annabki vastuse, miks hinnad kasvavad,” ütles Andrus Viks.

Kogu kommentaari saate vaadata Uudised.Tv3.ee lehelt või järelvaatamisest (3. novembri Seitsmesed Uudised).

Kinnisvara hinnad rühivad kõrgustesse taustainfo

Kinnisvaratehingute arv Eestis on selle aasta 10 kuuga kasvanud võrrelduna eelmise aasta sama perioodi.

  • 10 kuu kinnisvaratehingud: 2020 aastal 6944 tehingut
  • 10 kuu kinnisvaratehingud: 2021 aastal 8699 tehingut

Eesti Panga avaldatud analüüs

Eesti Panga äsjavalminud analüüsi järgi pole Eesti finantssektoris praegu suuri riske, sest majandus tervikuna on kriisist taastunud ja maksepuhkusel olevate laenude maht on oluliselt vähenenud. Küll aga näeb keskpank teatud ohumärke selles, et suur ostuhuvi ja kiiresti kasvavad kinnisvarahinnad suurendavad inimeste võlakoormust ja osa inimesi võib laenude tagasimaksmisel raskustesse sattuda, kui laenuintressid tulevikus tõusevad.

Eesti Panga hinnangul on Eesti majandus üldiselt heas seisus, sest majanduse maht ületab selgelt kriisieelset taset. Samuti on maksepuhkusel olevate laenude maht oluliselt kahanenud. Erandiks on hotellide ja restoranide sektor, kus majandustegevus on siiani piiratud. Samas pole sinna sektorisse antud laenude maht kuigi suur. Koroonapiirangute mõju majandusele on olnud mõõdukas, nii et see ei ohusta pankade ja muu finantssektori toimimist. Lugege kogu Eesti Panga analüüsi SIIT

Kui soovite küsida nõu või müüa enda kinnisvara, võtke ühendust Andrus Viksiga: