Vara jagamine – veebiseminaril käsitleme levinumaid vaidlusaluseid juhtumeid, kuidas neid ennetada ja kuidas on lahenenud

Vara jagamine – Lahe Kinnisvara kutseline vara hindaja Karin Lapp ja vandeadvokaat Aidi Kallavus, advokaadibüroost AK OÜ, käsitlevad Äripäeva veebiseminaril  levinumaid vaidlusaluseid vara jagamise juhtumeid ning kuidas neid ennetada ja kuidas on lahenenud. UUS TOIMUMISAEG - sügis 2018.

Vara jagamine – Lahe Kinnisvara kutseline vara hindaja Karin Lapp ja vandeadvokaat Aidi Kallavus, advokaadibüroost AK OÜ, käsitlevad Äripäeva veebiseminaril  levinumaid vaidlusaluseid vara jagamise juhtumeid ning kuidas neid ennetada ja kuidas on lahenenud.

Veebiseminari “Vara jagamine” tutvustus

Kinnisvaraturul toimuvate tehingute arv on liikunud viimaste aastate jooksul üha kasvavas tempos. Kinnisasja omandamisel on oluline mõelda läbi, kuidas tehing struktureerida vältimaks hilisemaid vaidlusi.

Vara jagamine ja sellest tingitud vaidlused on mõlemale osapoolele aja- ja närvikulukad, mistõttu tuuakse seminaril välja peamised vaidlusalused kohad ja kuidas neid lahendada. Seminaril arutletakse olulisemate teemade üle, mida füüsilisest isikust kinnisvara ostja peaks küsima ja analüüsima enne tehingu toimumist vältimaks hilisemaid vaidlusi nt perekonnaliikme, elukaaslase või abikaasaga. Räägime läbi, mis erisused on ühisomandil ja kaasomandil, kuidas vara hinnatakse kui kaasomandi korral kasutuskorda seatud pole jne.

Varade hindamisel kohtu jaoks ei ole olulisi piiranguid – saab hinnata näiteks 2010. a seisuga, arvesse võtta või võtmata jätta teatud ehitustöid, hinnata omanike poolt tehtud fotode põhjal, hinnata saab ka ainult hoonestust. Hindaja poole on mõistlik pöörduda enne kui vaidlused kohtusse jõuavad, sest hindaja ja advokaat suudavad koos leida kliendile parima lahenduse vara jagamisel.

Veebiseminari “Vara jagamine” esinejad

Karin Lapp on Lahe Kinnisvara partner ja kõige kõrgema tasemega hindaja, tase 7 (Vara hindaja). Hindamisalane töökogemus aastast 2005. Karin omab maa hindaja litsentsi, mis annab juurdepääsu Maa-ameti konfidentsiaalsetele tehinguandmetele ja kuulub riiklikult tunnustatud ekspertide hulka, keda on Eestis kokku vaid 10. Viimane annab talle õiguse teostada kinnisvara hindamise ekspertiise kohtutele. Karin panustab kinnisvara hindamise valdkonna tulevikku, olles Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu juhatuse liige.

Aidi Kallavus on Advokaadibüroo AK OÜ asutaja, partner ja vandeadvokaat. Aidi on tegutsenud õiguse valdkonnas üle 15 aasta ja nõustab kliente nii ühinguõiguse, maksude, kinnisvara, tööõiguse kui ka migratsiooni küsimustes.

Ta on nõustanud paljusid Eesti ja välismaiseid isikuid, osalenud ligikaudu 150 üritusel lektorina ning avaldanud artikleid nii Eesti kui ka rahvusvahelise maksustamise teemadel.

Veebiseminar toimub sügisel 2018, Äripäeva veebiseminaride keskkonnas internetis. Saada kiri, et oled seminarihuviline, kas karin.lapp@lahekinnisvara.ee või  lahe@lahekinnisvara.ee.

Kui soovite tellida kinnisvara hindamist, võtke ühendust Kariniga:

Karin Lapp

Vanempartner. Kutseline vara hindaja. Tase 7. Kesk-Eesti piirkonna juht. Kohtuekspert
+372 512 4565
karin.lapp[ät]lahekinnisvara.ee

    Karin Lapp

    Vanempartner. Kutseline vara hindaja. Tase 7. Kesk-Eesti piirkonna juht. Kohtuekspert
    +372 512 4565
    karin.lapp[ät]lahekinnisvara.ee