Majade müük Võrumaal

Majade müük Võrumaal tänases kinnisvaraturu situatsioonis

Majade müük Võrumaal tänases kinnisvaraturu situatsioonis ja majanduslanguse taustal. Esitame küsimuse Lahe Kinnisvara piirkonna juhile, maaklerile ja kutselisele hindajale Tanel Allasele, kas täna on majadele Võrumaal kliente, millised on müügiperioodid ja müügihinnad.

Majade müük Võrumaal – kuidas sellega praegu läheb ja kui lihtne on praegusel ajal maja müüa?

Kui hind on sobiv, toimub tehing juba kuu jooksul. Seega kui maja on vaja maha müüa, tasub hind atraktiivne välja pakkuda ja võimalusel ostuhuvilisele vastu tulla.

Kui kaua läheb majade müügiga Võrumaal tavaliselt aega?

Kui kinnisvara hind ei ole sobiv ehk on liiga kõrge, siis ostjat täna ei tule. Isegi vaatajaid ei ole. Majanduslanguse situatsioonis arvutavad ja kalkuleerivad ostjad rohkem ning puhtalt emotsiooni oste jääb vähemaks, sest ka ostujõudu on vähem.

Kas ostjat majale hetkel üldse leidub, sest majandusel ei lähe kõige paremini?

Tehinguid on vähem, kui varem, kuid on kliente, keda majanduslangus väga ei mõjuta. Nemad ka ostavad. Kinnisvaraturul on täheldada, et inimesed hindavad enam uuselamuid. Ollakse nõus rohkem maksma, kuid ei soovita ise ehitama või remontima hakata. Maja juures hinnatakse avarust, mugavust, privaatsust, ümbritsevat keskkonda. Lisaks väga oluline – ülalpidamise kulud peavad olema soodsad.

Kaks erinevat näidet hiljuti müüdud majadest Võrumaal, kui kaua müügiga läks ja mis hinnaga õnnestus müüa

  • Võrumaal Rõuge vallas Liguri külas müüsime aastaringselt kasutatava, veidi kõpitsemist vajava suvemaja looduskaunis asukohas reljeefsel tiigiga kinnistul. Suur kinnistu: 3,2 ha. Müügiperiood oli 3 kuud, müügihind jäi pisut alla pakkumise hinna, milleks oli 84 900 €. Maja pilt artikli alguses.
  • Võrumaal Igrise külas müüsime kapitaalselt remonti vajava palkmaja hoonestusega talukoha. Omanik soovis kiirelt müüa ja hind jäi pisut alla pakkumises oleva 10 000 €. Müügiperiood 1,5 kuud. Kinnistu suurus 3446 m2.
    Võrumaa majade müük - Setomaa-vallas-maja-Igrise-kylas-maakler-Tanel-Allas

Praegusel turul on lihtsam müüa kortereid, kuid ka korterite müügi puhul on trend, et korter peaks olema heas seisukorras, sest ise ei soovita remondiga tegeleda.

Kui soovite müüa enda Võrumaa maja või korterit, helistage Tanel Allasele:

Tanel Allas

Võru-, Valga ja Põlvamaa piirkonna juht. Kutseline nooremhindaja. Maakler
+372 5351 5322
tanel.allas[ät]lahekinnisvara.ee

    Artikkel ilmus Delfi Ärilehes.

    Võrumaa kinnisvara hindamiseks ja meie kõikide inimeste kontaktide nägemiseks vaadake SIIA.