Kõige vaadatum maja juulikuus on maakodu Viljandimaal

Heinakuul kogus enim uudistajaid maakodu, mis asub Viljandimaal, Kõpu aleviku ja mõisakooli lähedal.

Maakodu mõisakooli vallas

“Tegemist on maakoduga, millel on loodud kõik võimalused mõnusaks maaeluks ehk siis sobib hästi inimestele, kes on aktiivse elustiiliga, hindavad loodust, puhast keskkonda ja midagi oma kätega teha,” ütles Lahe Kinnisvara maakler Ruth Karma.

Väga suureks plussiks selle maja puhul võib välja tuua Kõpu Põhikooli olemasolu, kool asub Suure-Kõpu mõisas. “Meil on olnud huvilisteks pered, kes plaanivad kolida Tallinnast ära ja vaatavad elukohta laste kooli-lasteaia järgi ning loomulikult jääb silma mõisakool koos oma huviringidega,” lisas Ruth.

Suure-Kõpu mõis on ehitatud 1847. aastal. Mõisa peahoone on ehitatud hilisklassitsistlikus stiilis. Täielikult restaureeritud mõisakool avas uksed 2011. aastal. Restaureeritud mõis on ideaalne keskkond kunstiajaloo, -õpetuse ja ajaloo õppimiseks. Õpilastel on mitmekülgsed võimalused erinevate huvialadega tegelemiseks, sest koolis tegutsevad kunsti-, käsitöö-, puutöö-, loodus-, loovtantsu- ja spordiring. Restaureeritud peahoone interjööris pakuvad silmailu juugendi stiilis maalingud ja ballisaali seinu kattev kunstmarmor. Mõisaaegsesse viljaaita-kuivatisse rajatud spordihoone uksed avab õhtuti Kõpu Noortetuba. Abihoonetena on kasutusel ka mõisaaegne kuur ja jääkelder.

Majast

Kena maakodu asub Kõpu aleviku lähedal, Viljandist Pärnusse suunduva tee ääres. 1,82-hektarilisel kinnistul asuva elamu netopind on 133 m². Majas on 4 magamistuba, alumisel korrusel 2 tuba ja ülemisel 2 tuba, väljaehitamata pööninguruumi on võimalik veel tuba või tube ehitada. Kvaliteetne köögimööbel tehnikaga on hinnas.

Maja kütmiseks on kasutusel ahi, küttekamin, 2 õhksoojuspumpa. Alumisel korrusel on põrandas küttetorustik maakütte paigaldamise valmidusega, teise korruse tubadesse on viidud veetorustik radiaatorkütte tarvis.

Majal on kolmekordsed pakettaknad. Välisviimistlustöödega on alustatud, katusekatteks on kuusepuust sügavimmutatud kimm. Veevarustus on kaevumajas asuvast salvkaevust, kanalisatsioon kogutakse imbkaevu.

Elamu juures on suur kõrvalhoone, kus on puuküttega leilisaun ja hoiuruum, küttepuude hoidmiseks on ruumikas puukuur.

Kinnistu on hästi hooldatud ja haljastatud.
Hoovialalt leiab võrkpalliplatsi, laste mängumaja, väike köögiviljamaa ja kasvuhoone.

Ümbruskond

Kinnistu piirist 150 m kaugusel on Kõpu jõgi, kus on privaatne ujumiskoht ja paadisild.

Viljandi jääb 15-minutilise autosõidu kaugusele, bussipeatus asub elamust kõigest mõnesaja meetri kaugusel. Soomaa külastuskeskusesse on 25 km. 1,5 km kaugusel Kõpu alevikus on lasteaed, mõisakool, kauplused, perearst, apteek.

Tule vaatama! Võta ühendust: